ELGi wprowadza na rynek europejski serię EQ smarowanych olejem sprężarek powietrza z napędem bezpośrednim

Seria EQ "Elgi Quest" zapewnia wzrost niezawodność i wydajności w segmencie 11-22 kW

ELGi Compressors Europe, spółka zależna ELGi Equipments Limited, jednego z wiodących na świecie producentów sprężarek powietrza, wprowadziła serię EQ, nową gamę smarowanych olejem śrubowych sprężarek powietrza z napędem bezpośrednim. Seria EQ została zaprojektowana z myślą o zapewnieniu najwyższej wydajności i niezawodności w małych i średnich zakładach, które tradycyjnie korzystają z małych sprężarek powietrza z napędem pasowym.

Zgodnie z podejściem ELGi skoncentrowanym na kliencie, seria EQ „ELGi Quest” została stworzona dla klientów wymagających niezawodnego sprężonego powietrza o zwiększonych przepływach i w odpowiedniej cenie. Smarowane olejem, napędzane przekładnią śrubowe sprężarki powietrza serii EQ są dostępne w wersjach o mocy od 11 do 22 kW i o stałej lub zmiennej prędkości obrotowej.

Nowa seria EQ smarowanych olejem sprężarek śrubowych z napędem bezpośrednim:

  • Wyprodukowana w ELGi Air Center i zaprojektowana jako sprężarka z napędem bezpośrednim smarowana olejem, dostępna w różnych wariantach wydajnościowych od 11 do 22 kW
  • Napęd o stałej lub zmiennej prędkości dostępny dla całej serii
  • Wyposażony w niezawodny silnik ELGi IE3
  • Dostępne w wariantach ciśnieniowych 7, 8, 9,5 i 12,5 bar
  • Temperatura projektowa 50 stopni Celsjusza, zapewniająca doskonałe chłodzenie i niezawodność
  • Filtry wstępne na każdym wlocie powietrza
  • Długi okres międzyobsługowy wynoszący 4000 godzin (filtr wlotowy, olej, filtr oleju, element separatora powietrza/oleju)
  • Najlepsza w swojej klasie gwarancja: sześć lat na blok sprężarki, pięć lat na inne główne podzespoły, trzy lata na VFD i jeden rok na części gumowe i elektryczne.

„Dla małych i średnich przedsiębiorstw wymagających niezawodności i specjalnych opcji spełniających potrzeby produkcyjne” – powiedział David De Pril, dyrektor ds. zarządzania produktami w ELGi Europe. „Nowa seria EQ to odpowiedź dla użytkowników, którzy chcą czerpać korzyści z niezawodności istniejących sprężarek śrubowych w połączeniu z opcją napędu o zmiennej prędkości. Wraz z naszymi istniejącymi sprężarkami śrubowymi powietrza z napędem pasowym; nasza seria EN (2,2-15 kW) i seria EG z napędem bezpośrednim (11-250 kW), możemy zaoferować różne rozwiązania dostosowane do potrzeb naszych klientów.

ELGi oferuje również najlepszą w swojej klasie gwarancję dla tego segmentu, zapewniając małym i średnim przedsiębiorcom spokój ducha.

„Dzięki nowej serii EQ, ELGi wychodzi naprzeciw segmentowi rynku, często pomijanemu przez wielu producentów, oferując innowacje w postaci większych sprężarek powietrza z napędem bezpośrednim, ale w segmencie 11-22 kW – zapewniając znaczny wzrost niezawodności w porównaniu z istniejącą technologią z napędem pasowym”, kontynuuje De Pril.


ELGi