Emerson otwiera w Łodzi rozbudowaną fabrykę zaworów ASCO

    W związku z nową inwestycją koncernu Emerson spodziewany jest wzrost zatrudnienia W środę, tj.19 kwietnia 2017,w Łodzi odbyło się otwarcie nowej części dynamicznie rozwijającej się jednostki Emersona, produkującej przemysłowe zawory ASCO™. W uroczystym przecięciu wstęgi wzięli udział m.in. przedstawiciele zarządu firmy oraz przedstawiciele władz miasta Łódź z prezydent Hanną Zdanowską na czele.

    Zakład Emerson istnieje w Łodzi od 1996r. Firma rozpoczęła działalność w dawnym budynku technicznym POLMO, który został zaadaptowany na cele produkcyjne. Przez kolejne lata obiekt był rozbudowywany do powierzchni ponad 7 tys. m2. Zakończona właśnie inwestycja, która kosztowała koncern ponad 20 mln złotych, zwiększyła jego powierzchnię o kolejne 6,5 tys. m2.

    Obecnie fabryka zatrudnia 400 pracowników, jednak –jak poinformował dyrektor operacyjny łódzkiej fabryki, Dariusz Gębarowski – w związku z podwojeniem powierzchni zakładu, Firma planuje sukcesywne zwiększenie zatrudnienia wraz ze wzrostem zamówień klientów. Emerson posiada w Europie siedem fabryk ASCO, a na całym świecie 16. Dzięki nowej inwestycji łódzka fabryka będzie największą fabryką marki ASCO w Europie.

    Źródło: Emerson