EXV-CB: Cztery nowe podnośniki STILL

Fot. STILL

Wózki podnośnikowe coraz częściej stają się alternatywą dla wózków czołowych z przeciwwagą. W odpowiedzi na ten trend STILL Polska wprowadza nową serię EXV-CB łączącą elastyczność pracy tego typu maszyn z nadzwyczajną łatwością obsługi.

Na serię STILL EXV-CB składają się 4 wózki o udźwigu na poziomach: 0,6; 1,0; 1,2 oraz 1,6 tony. Kompaktowe wymiary wchodzących w jej skład pojazdów oraz zastosowanie w nich układu sterowania z zaworami proporcjonalnymi pozwalają na wygodne i precyzyjne manewrowanie w nawet najwęższych korytarzach roboczych. Wysokość podnoszenia wynosi od 3 324 do 4 224 mm, a zmodernizowane silniki funkcji hydraulicznych gwarantują wydajność w wykonywaniu zadań wymagających pionowych przemieszczeń wideł. Operator ma przy tym wybór jednego spośród 3 programów – od ekstremalnie oszczędnych Blue-Q i ECO po maksymalnie przyspieszający pracę BOOST.

Fot. STILL

Celem zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa zastosowano szereg nowoczesnych rozwiązań. I tak, system OptiSpeed automatycznie dostosowuje prędkość jazdy do stopnia wychylenia dyszla, a funkcja Curve Speed Control redukuje szybkość na zakrętach, w każdym momencie utrzymując odpowiednią stabilność boczną wózka. Unikaniu wypadków sprzyja także zabudowana po sam dół konstrukcja wózka redukująca ryzyko zaklinowania się stopy operatora.

Opcjonalnie dostępne są takie funkcje jak: boczna wymiana baterii, integracja z systemami zarządzania magazynem oraz flotą czy wersja do chłodni i mroźni.

Fot. STILL
Fot. STILL

Źródło: STILL