Fabryka Silników Elektrycznych Tamel pracuje na SAP ERP

  W marcu br. Tamel, jeden z największych producentów silników elektrycznych w naszej części Europy, zakończył wspierany przez BCC projekt rolloutu korporacyjnych rozwiązań SAP ze spółki w Austrii.

  Przedsięwzięcie polegało na przeniesieniu i dostosowaniu korporacyjnego wzorca SAP z ATB Austria Antriebstechnik AG do tarnowskiej spółki. BCC wspierało rollout SAP w Tamelu w zakresie finansów i środków trwałych, kontrolingu, gospodarki materiałowej oraz sprzedaży i dystrybucji.

  Dzięki współpracy z BCC otrzymaliśmy system nie tylko spójny ze standardami korporacyjnymi, ale przede wszystkim dostosowany do naszych oczekiwań i potrzeb – mówi Martin Neuman, Prezes Tamel.

  Obecnie w Tamelu rozpoczyna się wdrożenie SAP w zakresie planowania produkcji, również prowadzone przez BCC.

  Tamel, część austriackiej grupy ATB, jest jednym z największych producentów silników elektrycznych w naszej części Europy. Oferuje silniki ogólnego przeznaczenia, przeciwwybuchowe, ognioszczelne, jednofazowe, wielobiegowe, a także silniki specjalne, będące modyfikacjami konstrukcyjnymi dostosowanymi do indywidualnych potrzeb najbardziej wymagających klientów. Tarnowski zakład zatrudnia około 1000 osób.

  www.tamel.pl