FARO świętuje 30-lecie działalności

  Firma FARO Technologies, Inc. dostawca przenośnych rozwiązań do pomiarów i obróbki obrazu, obchodzi trzydziestolecie działalności.

  Historia firmy zaczęła się w 1981 roku, gdy Simon Raab i Greg Fraser założyli spółkę pod nazwą Res-Tech w Montrealu w Kanadzie (siedzibę firmy przeniesiono na Florydę w 1990 roku). Dwa lata później zmienili nazwę na FARO i rozpoczęli prace nad technologiami — w tym oprogramowaniem — przeznaczonymi do wykonywania złożonych operacji i procedur diagnostycznych.

  W 1991 roku dwaj założyciele firmy dostrzegli podobieństwa między trójwymiarową diagnostyką medyczną, a procesami budowy podzespołów, w których wykorzystywano oprogramowanie CAD przeznaczone dla branży produkcyjnej. Od tej chwili FARO obrało nowy kierunek, stając się liderem w dziedzinie przenośnych urządzeń do pomiarów 3D i firmą słynącą z ciągłych innowacji technicznych.

  Po 30 latach od wejścia na rynek FARO ma w swojej ofercie nie tylko ramiona pomiarowe, ale również laserowe systemy pomiarowe, czyli traker laserowy oraz Focus3D — trójwymiarowy skaner laserowy do szczegółowych prac pomiarowo-dokumentacyjnych z intuicyjnym w obsłudze ekranem dotykowym.

  Spośród kamieni milowych w historii firmy warto wymienić wprowadzenie ramion pomiarowych FaroArm Platinum i Titanium w 2002 roku, a także ramienia FARO Gage w 2003 roku (uhonorowanego nagrodą EuroMold Gold AWARD za wybitne innowacje), wdrożenie w produktach techniki przesunięcia fazowego (rok 2005), która otworzyła przed firmą nowe rynki w dziedzinach górnictwa, geologii, archeologii, ochrony zabytków, architektury, branży petrochemicznej i medycyny sądowej, wprowadzenie na rynek ramienia FaroArm Quantum w 2007 roku oraz trakera ION dwa lata później. I wreszcie w ubiegłym roku FARO zrewolucjonizowało branżę skanowania laserowego, przedstawiając najmniejszy i najlżejszy skaner na świecie: Focus3D.

  Znaczne inwestycje FARO w badania i rozwój owocują ciągłymi innowacjami technicznymi i sprawiają, że produkty firmy odpowiadają potrzebom nawet najbardziej wymagających klientów.