FDH-1: Diagnoza od pierwszego kliknięcia

FDH-1, nowe przenośne urządzenie do diagnostyki magistral przemysłowych firmy Pepperl+Fuchs, sprawia, że rozruch i rozwiązywanie problemów związanych z instalacją magistral przemysłowych są prostsze niż kiedykolwiek. Za pomocą nowego urządzenia mobilnego można sprawdzić każdy segment magistrali szybko i wygodnie, naciskając jeden przycisk.

Firma Pepperl+Fuchs opracowała nowe przenośne urządzenie diagnostyczne FieldConnex (FDH-1) w celu uproszczenia instalacji i użytkowania magistral fieldbus. Czy została osiągnięta żądana jakość sygnału? Czy zakończenie sieci jest poprawne? FDH-1 wykorzystuje szybką i prostą metodę informowania o jakości instalacji magistrali fieldbus. Urządzenie zostało specjalnie zaprojektowane tak, aby można go było łatwo obsługiwać bez konieczności posiadania eksperckiej wiedzy o przemysłowych magistralach komunikacyjnych – wystarczy podłączyć palmtopa do dowolnego segmentu magistrali (nie jest wymagany komputer PC). To połączenie umożliwia urządzeniu pokazanie czy występują błędy w fizycznej warstwie instalacji zanim segment sieci zostanie przekazany do eksploatacji. Jeśli występują jakieś błędy, urządzenie określi ich charakter, lokalizację i sposób naprawy. Oszczędza to czas i pieniądze w trakcie instalacji. FDH-1 można również używać do sprawdzania istniejącego już okablowania, w celu określenia czy nadaje się ono do instalacji magistralnych. Takie podejście zapewnia znaczące oszczędności w zakresie kosztów okablowania i nakładu prac konserwacyjnych, zapewniając niezawodną pracę magistrali. W istniejących już instalacjach za pomocą FDH-1 można sprawdzić zabezpieczenia przeciwzwarciowe połączeń rozgałęzionych. Jest to szczególnie zalecane w przypadku instalacji mających już wiele lat, które mogą zaczynać sprawiać problemy.

Mobilny ekspert

Nowe urządzenie FDH-1 sprawia, że proces przekazywania magistrali do eksploatacji jest łatwy, a zapewnienie jakości instalacji fieldbus jest wyjątkowo proste. Urządzenie mobilne jest niewiarygodnie proste w obsłudze i nie wymaga posiadania rozległej wiedzy technicznej, co zapewnia użytkownikom kluczową przewagę. Urządzenie FDH-1 jest tak samo przyjazne dla użytkownika jak zaufany multimetr, ale jest w stanie zrobić o wiele więcej. Przykładowo posiada zintegrowany system ekspercki, który interpretuje zmierzone wartości, umożliwiając wykrycie błędów i dokładne określenie miejsca ich występowania. Gdy błędy zostaną wykryte, system wyświetla również proste instrukcje do przeprowadzenia akcji naprawczej. Oprócz tego systemu eksperckiego, specjalny kreator rozruchu z instrukcjami prowadzącymi zapewnia, że urządzenie jest łatwe w obsłudze. Kreator porównuje parametry instalacji z wartościami ustanowionymi na podstawie standardów i specyfikacji magistral, umożliwiając docelowe/rzeczywiste porównanie. Jeśli jest to wymagane, kreator może stworzyć dokumentację w formacie, który może być przesłany za pomocą interfejsu USB. Raport testowy może być również łatwo pobrany ponownie później i użyty do celów porównawczych.

Field Connex, nowe przenośne urządzenie do diagnostyki magistral fieldbus, opracowane przez firmę Pepperl+Fuchs ułatwia i upraszcza w maksymalnym stopniu instalowanie magistral przemysłowych, tworząc idealną podstawę dla bezproblemowego funkcjonowania i maksymalnej dyspozycyjności wyposażenia procesowego. FDH-1 posiada wszelkie dopuszczenia do użytkowania w strefach niebezpiecznych i z wszelkimi rodzajami zabezpieczeń przeciwwybuchowych.

Dane techniczne i dodatkowe przykłady apliakcji można znaleźć na stronie www.pepperl-fuchs.com/fdh