Filtron chce być drugi w Europie

  Gostyński Wix-Filtron jest obecnie czwartą największą firmą filtracyjną w Europie. W 2013 roku dostawy filtrów powinny osiągnąć poziom prawie 80 mln szt. W ciągu najbliższych lat producent chce przekroczyć barierę 100 mln filtrów rocznie, co pozwoliłoby mu zając drugą pozycję na liście największych europejskich firm filtracyjnych.

  Firma zapewnia, że na wiele sposobów nawiązuje do swojej historii, z której jest bardzo dumna. Jako przykład osiągniętego sukcesu wskazuje się logiczny sposób opisywania produktów. Dzięki temu wielu odbiorców zna numerację wyrobów na pamięć, a nazewnictwo Filtronu stało się standardem. Widomym znakiem nowego etapu w dziejach przedsiębiorstwa może być odświeżone logo, przy utrzymaniu barw opakowań odpowiadających różnym produktom, co ułatwia natychmiastową selekcję prawidłowego filtra.

  Filtron, od powstania w 1982 r. specjalizuje się w produkcji filtrów dla motoryzacji, maszyn i urządzeń silnikowych, sprzętu ciężkiego oraz urządzeń specjalistycznych. Ponad połowa wyrobów jest eksportowana m.in. do Niemiec, Wlk. Brytanii, Francji, Irlandii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Szwajcarii, Rosji, Grecji, Włoch, Portugalii, Hiszpanii, Bułgarii, Czech, na Ukrainę, Węgry oraz do Ameryki i Afryki. Spółka należy do międzynarodowego koncernu motoryzacyjnego Affinia Group.

  Oferta to ponad 2 300 typów filtrów w jakości wyposażenia fabrycznego. Filtron dostarcza produkty do takich firm jak: Volkswagen, General Motors, Ford, Land Rover, Jaguar, Mercedes-Benz, Lotus, Harley&Davidson, Suzuki czy Aston Martin.

  Filtry przeznaczone na rynek części zamiennych są produkowane wg tych samych standardów co dostarczane do producentów samochodów. Filtron posiada zresztą własne laboratorium, w którym na stanowiskach do badania filtrów powietrza, oleju i paliwa prowadzone są, zgodnie z międzynarodowymi standardami, szczegółowe kontrole surowców, detali produkcyjnych oraz wyrobów gotowych. na miejscu działa wydział metrologii dedykowany bieżącej produkcji i narzędziowni. Producent z Gostynia współpracuje z firmą macierzystą WIX Filtration Corp., największym producentem filtrów na kontynencie amerykańskim. Od 2007 r. działa firma produkcyjna na Ukrainie, a od 3 lat magazyny i biuro handlowe w Rosji.

  źródło: Filtron