Firma NSK aktualizuje ofertę piast Agro (Agri Disc Hubs) z serii A, wprowadzając na rynek serię AS

Najnowsze piasty Agro z serii AS firmy NSK oferują m. in. zmodernizowaną konstrukcję połączenia kołnierzowego

NSK wprowadza na rynek gamę odnowionych zespołów łożyskowych Agro (Agri Disc Hub) z serii A, w ramach inicjatywy zapewnienia oferowanym przez firmę produktom spełniania najnowszych wymagań przemysłu rolniczego. Nowa seria AS piast Agro będzie dostępna od ręki z magazynu, zaspokajając w ten sposób ogólnoeuropejskie zapotrzebowanie na szybką dostawę produktów.

Kwestie jakości, wydajności i kosztów były trzema głównymi czynnikami, które wpłynęły na odnowienie przez NSK piast Agro z serii AHU28117A. Nowa seria, oznaczona sufiksem AS, obejmuje trzy popularne rozmiary: AHU28117AS-01 (cztery otwory), AHU28117AS-02 (pięć otworów) oraz AHU28117AS-03 (sześć otworów).

Nowe produkty posiadają szereg cech, które zwiększają wydajność w wymagających zastosowaniach rolniczych. Obejmują one m.in: doskonałą wydajność uszczelnienia zapobiegającą wnikaniu zanieczyszczeń, praktyczną bezobsługowość dzięki fabrycznemu nasmarowaniu na cały okres eksploatacji, wytrzymałą obudowę ułatwiającą pracę z wysoką prędkością i przenoszenie ciężkich obciążeń momentem obrotowym, łatwą instalację zapewniającą szybką wymianę w celu skrócenia przestojów oraz długą żywotność łożysk.

Powyższa charakterystyka produktów idealnie odpowiada wymogom rozwijającego się i ewoluującego sektora rolniczego, gdzie szybko zyskuje popularność mechaniczne odchwaszczanie, zgodnie z tendencjami rynkowymi dążącymi do zaprzestania używania glifosatu. Rośnie również zapotrzebowanie na zintegrowane rozwiązania, które oferują wydajne uszczelnienie w trudnych zastosowaniach, takich jak uprawa gleby.

Od ponad 10 lat NSK produkuje piasty Agro w swoim zakładzie produkcyjnym Neuweg w Munderkingen (Niemcy). Zakład ten, charakteryzujący się bardzo elastyczną konfiguracją produkcyjną, będzie również wytwarzał najnowszą serię AS, która oferuje m.in. nowo zoptymalizowaną konstrukcję połączenia kołnierzowego.

Najlepsza praktyka jakości produkcji w połączeniu ze sprawdzoną elastycznością zakładu NSK w Munderkingen oznacza, że sektor rolniczy będzie mógł wciąż cieszyć się z zalet piast Agro, dzięki nowej serii AS, w takich sprzętach jak agregaty uprawowe, glebogryzarki, wały przednie, siewniki, czyszczarki, kosiarki i chwastowniki.


NSK