Firma NSK na Targach EMO Mediolan 2015

  Na zbliżających się Targach EMO 2015, odbywających się w Mediolanie w dniach od 5 do 10 października br., firma NSK zaprezentuje wiele innowacyjnych produktów, z których każdy oferuje specyficzne zalety dla konstruktorów i producentów obrabiarek, systemów automatyki oraz wyposażenia do przeładunku materiałów.

  Goście odwiedzający stoisko B08 C07 (hala 9) będą mogli się naocznie przekonać, dlaczego całe generacje konstruktorów obrabiarek polegały na najnowszych technologiach NSK zapewniających precyzyjny ruch i sterowanie. W centralnym miejscu stoiska o powierzchni prawie 100 m2 będzie prezentowana duża ilość produktów debiutujących na wystawie, takich jak śruby kulowe, łożyska kulkowe do podparcia śrub kulowych, łożyska kulkowe skośne, łożyska walcowe, prowadnice liniowe i uszczelki.

  Przykład nowości stanowią precyzyjnie szlifowane śruby kulowe z serii DS (w rozmiarach DIN), zaprojektowane pod kątem zapewnienia wyższych prędkości i zwiększonej precyzji działania przy mniejszym hałasie operacyjnym. Ogólnie oferowanych jest 9 wielkości w 8 różnych długościach, co daje w sumie 33 kombinacje dostępne od ręki z magazynu.

  Nowe produkty uzupełniające ofertę firmy NSK na targach EMO Milano 2015 obejmują precyzyjne łożyska kulkowe do podparcia śrub kulowych o oznaczeniach NSKHPS BSBD i NSKHPS TAC-C. Oba typy, które w szybki i wydajny sposób zapewniają precyzyjne pozycjonowanie elementów obrabianych i komponentów maszyn zostały opracowane z myślą o zapewnieniu wyższej obciążalności i większej żywotności łożyska.

  Dla konstruktorów szukających łożysk zdolnych do wytrzymywania jednocześnie obciążeń promieniowych i osiowych firma NSK przygotowała nową serię ultra szybkich łożysk kulkowych skośnych Robust E, charakteryzujących się wydłużonym okresem eksploatacji i żywotnością smaru. Seria Robust E jest idealnie przystosowana do użytkowania w głównych wałach centrów wytaczarskich CNC i centrów obróbczych, które muszą się obracać z wysokimi prędkościami przy zachowaniu maksymalnej precyzji.

  Inżynierowie szukający bardziej kompaktowych rozwiązań będą zainteresowani nowym rozwiązaniem Robust BSR – mniejszą serią ultra szybkich łożysk kulkowych skośnych, które uzupełniają swoją długą listę zalet o wydajne uszczelnienie.

  Firma NSK skupiła także swoja uwagę na łożyskach walcowych i przedstawi odwiedzającym targi EMO jedno- i dwurzędowe precyzyjne łożyska walcowe z serii CRB APTSurf. Produkty te zapewniają ograniczenie wibracji, zwiększenie precyzji działania i wydłużony okres eksploatacji, co z pewnością pomoże im stać się popularnym rozwiązaniem dla obrabiarek mających funkcjonować w wymagających środowiskach przemysłowych.

  W przypadku produktów liniowych goście odwiedzający Targi EMO powinni zwrócić swoja uwagę na serię prowadnic liniowych NH/HS, która charakteryzuje się najwyższą w całej globalnej branży wartością przenoszonych obciążeń oraz ponad dwukrotnie dłuższą żywotnością w porównaniu do standardowych prowadnic liniowych. Aby osiągnąć taki efekt. Firma NSK opracowała nowy kształt bieżni optymalizujący rozkład naprężeń na powierzchni styku (prowadnice liniowe przenoszą obciążenia dzięki mechanizmowi styku pomiędzy kulkami a bieżnią).

  Warto też wspomnieć, że na stoisku NSK na targach EMO2015 w Mediolanie goście będą mieli możliwość zapoznania się z nowymi produktami wspierającymi, które zwiększają wydajność operacji obróbczych i technologii pokrewnych. Rozwiązania te obejmują smar RACEGRD, przeznaczony do wysokich obciążeń i charakteryzujący się dużą odpornością na gwałtowny wzrost ciepła oraz wysoko wydajne uszczelnienia X1 poprawiające zatrzymywanie smaru w aplikacjach wykorzystujących śruby kulowe i prowadnice liniowe.

  Bez względu na rodzaj wymagań związanych z ruchem i sterowaniem, konstruktorzy i producenci obrabiarek, systemów automatyki i wyposażenia do przeładunku materiałów będą w stanie znaleźć dla siebie optymalne rozwiązania w ofercie firmy NSK. Goście odwiedzający stoisko NSK na Targach EMO 2015 będą ciepło witani przez zespół ekspertów firmy, który z entuzjazmem będzie omawiał szczegóły aplikacji i objaśniał korzyści płynące z wyboru technologii NSK.

  Targi EMO Milano 2015 odbędą się w dniach od 5 do 10 października br. w centrum wystawowym Fieramilano w Rho-Milan. Firma NSK będzie prezentować swoją ofertę na stoisku B08 C07 w hali 9 – targi są otwarte dla gości od 9:30 do 18: 00 każdego dnia.