Firma Trane wprowadza nową linię agregatów małej mocy

Nowe rozwiązania o wyższej efektywności, kompaktowych rozmiarach i niskim poziomie hałasu do zastosowań w klimatyzacji i procesach przemysłowych.

Firma Trane, wiodący światowy dostawca usług i rozwiązań związanych z komfortem i dla przemysłu, marka Ingersoll Rand, wprowadza dwie nowe możliwości dla instalacji ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji małej mocy, zaprojektowane do zastosowań w klimatyzacji oraz w przemyśle. Rozwiązania zaprojektowano tak, aby spełniały rygorystyczne wymagania w zakresie sprawności, poziomu hałasu i niezawodności.

Dwie nowe pozycje w bogatej ofercie produktów Trane to agregat chłodniczy CGA powietrze‑woda oraz pompa ciepła CXA powietrze-woda. Oba urządzenia wyposażono w wentylatory osiowe i sprężarki spiralne (scroll).

„Pierwsze nowości w Trane pojawiły się już w ubiegłym roku, kiedy wprowadziliśmy sześć nowych produktów, w linii agregatów chłodzonych zarówno powietrzem, jak i wodą” – mówi Jeff Moe, wiceprezes ds. zarządzania produktem i marketingu Trane w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. „Nasza ofensywa w dziedzinie agregatów nie ustaje i to jest ekscytujące, że niesieni falą innowacji wciąż możemy dostarczać naszym klientom nowe rozwiązania, które pomagają im w spełnianiu potrzeb ich firm.“

Nowe agregaty zastępują poprzednią linię Trane CGA/CXA, zapewniając klientom nawet o 17% wyższą sprawność chłodzenia i ogrzewania, do 32% mniejszą powierzchnię oraz do 5 dB niższy poziom hałasu w porównaniu do ich poprzedników.

Nowe agregaty CGA i CXA umożliwiają ponadto uzyskanie temperatury wody lodowej na wylocie do -12 stopni Celsjusza, co czyni je doskonałym wyborem w przemyśle spożywczym.

Nowe agregaty CGA/CXA osiągają poziomy sezonowego współczynnika sprawności (SCOP), które zaczną obowiązywać od września 2015 r., w ramach będących w opracowaniu dyrektyw dotyczących projektów ekologicznych.

Nowe agregaty CGA/CXA są już w sprzedaży i pierwsze urządzenia właśnie trafiają do klientów Trane w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

trane.com