Firmy Dassault Systèmes i BHP nawiązują długoterminowe strategiczne partnerstwo

Bernard Charlès, Dassault Systèmes

Firmy Dassault SystèmesBHP, jeden z największych na świecie koncernów wydobywczych, nawiązały długoterminowe partnerstwo strategiczne, mające na celu zastosowanie technologii cyfrowych w górnictwie. 

Połączenie doświadczeń i zasobów obu firm umożliwi odblokowanie wartości przez wykorzystanie technologii sprawdzonych w innych branżach wobec podstawowych dziedzin górnictwa, takich jak nauki o Ziemi i inżynieria zasobów. Partnerstwo ma pomóc w osiągnięciu nowego poziomu zrozumienia zasobów i potencjału operacyjnego dzięki zaangażowaniu obu firm w kwestie związane z bezpieczeństwem i zrównoważonym rozwojem.

– Firmy BHP i Dassault Systèmes łączy wspólna wizja i ambicje związane z branżą wydobywczą w XXI wieku – mówi Bernard Charlès, wiceprezes i dyrektor generalny firmy Dassault Systèmes. – Dzięki cyfryzacji wszystkich operacji od planowania po eksploatację, nasza platforma 3DEXPERIENCE zapewnia korzyści związane ze stosowaniem wirtualnych, bliźniaczych kopii procesów, tworząc także innowacyjne i sprzyjające współpracy środowisko ukierunkowane na szeroko rozumianą optymalizację. Tego rodzaju podejście transformacyjne, które doskonale sprawdziło się w branży produkcyjnej, zwiększa zwinność biznesową, pozwala lepiej przewidywać zmiany, podnosi innowacyjność technologii wydobywczych, a także pozwala znacznie obniżyć koszty w całym cyklu eksploatacji.


Źródło: Dassault Systèmes