Fluke TiX520/TiX560 – nowe kamery termowizyjne serii Expert, z największym wyświetlaczem w swojej klasie

Nowe kamery termowizyjne Fluke z serii eksperckiej – modele Fluke TiX520 i TiX560 – wyposażone w obiektyw przegubowy o kącie widzenia 180° oraz jedyny w swojej klasie, czuły ekran dotykowy LCD o przekątnej 5,7 cala*, ułatwiają szybsze diagnozowanie problemów w terenie.

Oba właśnie wprowadzane na rynek modele współpracują z systemem Fluke Connect™, umożliwiającym łączność bezprzewodową ze smartfonami, przechowywanie danych w chmurze oraz współpracę całego zespołu techników bez względu na dzielące ich odległości.

Czasami obrazy w podczerwieni, które trzeba nagrać, są prawie niemożliwe do uchwycenia. Obiektyw przegubowy o kącie widzenia 180° i 5,7-calowy ekran dotykowy nowych kamer na podczerwień Fluke TiX560 i TiX520 sprawiają, że operatorzy mogą z łatwością nawigować ponad, pod lub wokół obserwowanych obiektów i bez problemu rejestrować obrazy. Kamery nadają się idealnie do konserwacji prognostycznej, prac badawczo-rozwojowych, do zastosowań w rafineriach i zakładach chemicznych oraz w infrastrukturze użytkowej, gdzie elastyczność i wyższa rozdzielczość są kluczowe.

Kamery TiX560 i TiX520 zostały wyposażone w 5,7-calowy, czuły ekran dotykowy LCD – największy w swojej klasie, zapewniający 150% większy obszar podglądu w porównaniu z ekranami 3,5-calowymi. Tak duży ekran umożliwia operatorom szybsze diagnozowanie problemów w terenie oraz łatwą edycję obrazów bezpośrednio w kamerze – skrócony zostaje czas pracy w biurze  –  czas, który można lepiej wykorzystać na rozwiązanie problemu.

Tryb SuperResolution zwiększa rozdzielczość czterokrotnie do wartości 640 x 480 (307 200 pikseli) względem standardowej rozdzielczości 320 x 240 (76 800 pikseli) i zapewnia rejestrowanie szczegółów, które do tej pory nie były możliwe do uchwycenia. Urządzenie z opcjonalnym teleobiektywem lub obiektywem szerokokątnym zwiększa wszechstronność zastosowań.

Nieostre obrazy mogą skutkować niedokładnymi pomiarami temperatur, o różnicy rzędu 20°C i uniemożliwić zdiagnozowanie potencjalnych problemów. Nowe kamery Fluke, wyposażone w technologię LaserSharp® Auto Focus, zapewniają doskonale wyostrzone obrazy; obsługują wbudowany laserowy dalmierz, który precyzyjnie określa, oblicza i wyświetla odległość od celu.

Kamery TiX520 i TiX560 obsługują także technologię Fluke IR-Fusion® z trybami Obraz w obrazie (PiP, Picture-in-Picture), Pełny obraz widzialny i AutoBlend™, które ułatwiają identyfikację i zgłaszanie problemów. Zaawansowane, wbudowane funkcje analizy służą użytkownikom do regulowania i poprawiania obrazu bezpośrednio w kamerze, bez potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania. Dołączone oprogramowanie Fluke SmartView® zapewnia komplet zaawansowanych narzędzi do przeglądania, optymalizowania, dodawania komentarzy i analizowania obrazów w podczerwieni oraz sporządzania w pełni konfigurowalnych, profesjonalnych raportów.

Fluke Connect

Kamery TiX560 i TiX520 stanowią część systemu Fluke Connect™ — największego na świecie portfolio połączonych przyrządów, dzięki któremu technicy mogą bezprzewodowo przesyłać dane pomiarowe z przyrządów pomiarowych na smartfony i tablety w celu bezpiecznego zapisu w chmurze. Jest to również wygodny sposób na zapewnienie dostępu do danych wszystkim członkom zespołu terenowego. Konferencje wideo Fluke Connect z technologią ShareLive™ umożliwiają zespołom łatwe udostępnianie i bezproblemowy dostęp do inspekcji w podczerwieni w terenie, a także analizę trendów w szerszej perspektywie czasu.

Aplikacja Fluke Connect jest dostępna bezpłatnie w Apple App Store i Google Play Store.

Najważniejsze właściwości:

 • Największy dotykowy ekran LCD o przekątnej 5,7″ w swojej klasie (kamery na podczerwień 320×240)
 • Przegubowy obiektyw o kącie obrotu 180° do niewygodnych ujęć – ułatwia prowadzenie urządzenia nad i pod obiektami, a także wokół nich
 • Najwyższa jakość obrazu z przestrzenną rozdzielczością do kamery na podczerwień 320×240
 • Czterokrotnie większa rozdzielczość i ilość pikseli niż w standardowym trybie dzięki trybowi SuperResolution (nawet 307 200 px)
 • Automatyczna regulacja ostrości LaserSharp®, funkcja występująca wyłącznie w kamerach Fluke, wykorzystuje wbudowany dalmierz laserowy do dokładnego obliczenia i wyświetlenia odległości do obiektu docelowego – wystarczy skierować obiektyw na dowolny obiekt, aby uzyskać obraz o idealnej ostrości i precyzyjny pomiar temperatury
 • Wbudowany dalmierz laserowy — oblicza odległość do celu oddalonego nawet o 30 m i wyświetla tę odległość na ekranie
 • Szybka i prosta analiza pracy dzięki technologii IR-Fusion® oraz zaawansowane funkcje ekranu dotykowego:
 • Rozbudowane funkcje edycji zarejestrowanego obrazu
 • Lekka, ergonomiczna konstrukcja z paskiem na nadgarstek do codziennego użytku
 • Opcjonalnie: obiektyw szerokokątny i teleobiektyw
 • Rozdzielczość przestrzenna (IFOV) przy standardowym obiektywie – 1,31 mrad
 • Pole widzenia: W pionie 24°, w poziomie 17°
 • Rozdzielczość detektora: 320 × 240 (76 800 px)
 • Czułość termiczna: ≤ 0,045°C przy temperaturze obiektu 30°C (45 mK)
 • Tryb filtrowania (modernizacja NETD): ≤ 0,03°C przy temperaturze obiektu 30°C (30 mK)
 • Zakres pomiarowy temperatury : od – 20°C do + 850°C w przypadku TiX520, oraz od – 20 do + 1200°C w przypadku TiX 560
 • Rozbudowane opcje pamięci – karta pamięci Micro SD, wbudowana pamięć flash, możliwość zapisywania obrazu wprost przez USB, bezpośredni przesył danych z USB na PC

Więcej informacji na www.fluke.pl