Grupa ALPOL wdraża IFS Applications

  Grupa ALPOL wdroży system klasy ERP wspomagający zarządzanie, oferowany przez firmę IFS. Wdrożenie IFS Applications obejmie moduły: IFS Finanse, IFS Produkcja, IFS Dystrybucja, IFS Remonty, IFS Zarządzanie Projektami, IFS Zarządzanie Dokumentacją, IFS CRM oraz IFS Zasoby Ludzkie i IFS Płace. Docelowo z rozwiązania ma korzystać 50 użytkowników.

  Grupa ALPOL jest jednym z wiodących producentów chemii budowlanej i wapna hydratyzowanego w Polsce. W skład spółki wchodzą przedsiębiorstwa: P.W. ALPOL, które posiada 10% udziału w krajowym rynku wapna hydratyzowanego oraz ALPOL GIPS, które plasuje się w pierwszej dziesiątce polskich producentów suchych mieszanek budowlanych.

  Umowa dotycząca zakupu i wdrożenia systemu IFS Applications została podpisana w styczniu 2010 r. System ma zapewnić wsparcie realizacji kluczowych procesów biznesowych, zachodzących w Grupie ALPOL, począwszy od finansów, poprzez zarządzanie projektami, produkcję, dystrybucję, gospodarkę remontową, zarządzanie obiegiem dokumentów w firmie, zarządzanie relacjami z klientami, a także zarządzanie zasobami ludzkimi i płacami. Wdrożenie systemu IFS Applications obejmie oba przedsiębiorstwa wchodzące w skład grupy: P.W. ALPOL oraz ALPOL GIPS.

  „Przedsiębiorstwa wchodzące w skład Grupy ALPOL dynamicznie się rozwijają. Rozbudowujemy naszą ofertę tak, aby nasze produkty jak najlepiej spełniały oczekiwania klientów. Poszukiwaliśmy systemu klasy ERP, który wesprze działania naszej firmy i usprawni zarządzanie kluczowymi procesami biznesowymi zachodzącymi w przedsiębiorstwie. Nasza działalność obejmuje kompleksową obsługę kontrahentów, począwszy od przyjęcia zamówienia, poprzez produkcję, wieloetapową kontrolę jakości, logistykę, system szkoleń oraz wsparcie techniczne na terenie całego kraju. Fakt, iż IFS Applications wspiera realizację wszystkich głównych procesów biznesowych naszych spółek, miał duże znaczenie w procesie wyboru tego systemu. Na decyzję o wyborze IFS Applications miało wpływ również doświadczenie dostawcy i wdrożenia zrealizowane w przedsiębiorstwach z branży chemii budowlanej i innych o specyfice produkcji procesowej.” – mówi Władysław Gumułka, Prezes Zarządu obu spółek Grupy ALPOL.

  Wdrożenie systemu IFS Applications w Grupie ALPOL usprawni kluczowe procesy biznesowe zachodzące w Grupie, w tym wesprze procesy produkcji ze szczególnym uwzględnieniem planowania produkcji, przyczyni się również do optymalizacji łańcucha dostaw, jak również poprawy poziomu obsługi klienta i kontroli kosztów działalności biznesowej. System umożliwi pozyskanie informacji zarządczej niezbędnej do sterowania przedsiębiorstwami na poziomie strategicznym i operacyjnym.

  „Komponentowa budowa oferowanego przez nas systemu sprawia, że rozwiązanie może być łatwo dostosowywane do potrzeb biznesowych przedsiębiorstw różnych branż, w tym chemicznej. Grupa ALPOL jest kolejnym naszym klientem, który docenił możliwości oferowanego przez nas rozwiązania” – mówi Marcin Taranek, Prezes Zarządu IFS CEE.