Drukowanie etykiet w ujemnej temperaturze

    Oprócz podgrzewanych przystanków komunikacji miejskiej, istnieje wiele innych innowacyjnych udogodnień dla pracy czy podróżowania w niskich temperaturach.

    Prawdziwą ciekawostką ostatnich miesięcy jest podgrzewana drukarka etykiet Printronix, która pracuje w temperaturze poniżej zera.

    Nie wie wszystkich magazynach lub chłodniach można zapewnić odpowiednią temperaturę do drukowania w technologii termicznej lub termotransferowej.  Wyjściem z sytuacji byłoby podgrzanie całego pomieszczenia – co z różnych względów (m. innymi specyfiki prowadzonego biznesu) nie jest możliwe. Można by umieścić drukarkę w podgrzewanej obudowie, ale takie rozwiązanie zużyje więcej energii, będzie potrzebowało dodatkowego miejsca a i wymiana materiałów eksploatacyjnych stanie się procesem skomplikowanym.

    Aby rozwiązać tą kwestię firma GLOBOS GmbH zaprojektowała system ogrzewania głowicy dla drukarek T4M oraz SL4M, która pozwala pracować drukarce w temperaturze do -2 stopni Celsjusza. Głowicę można zakupić oddzielnie, można również zamówić drukarkę z podgrzewanym modułem.

    Drukarki wyposażone w taką głowicę znajdują swoje zastosowanie głownie w logistyce i spedycji, w nieogrzewanych centrach spedycyjnych, u producentów żywności.