Helen Blomqvist nowym prezesem Sandvik Coromant

Firma Sandvik Coromant poinformowała, że jej nowym prezesem będzie Helen Blomqvist, która zastąpi na tym stanowisku Nadine Crauwels.

Jako prezes Helen będzie odpowiedzialna za wzmocnienie czołowej pozycji Sandvik Coromant na rynku narzędzi produkcyjnych i rozwiązań do obróbki skrawaniem oraz za szerzenie wiedzy stymulującej rozwój przemysłu wytwórczego. Helen będzie podlegać nowo mianowanej prezes Sandvik Machining Solutions, Nadine Crauwels, i będzie członkiem zespołu kierowniczego Sandvik Machining Solutions. Pracę na nowym stanowisku rozpocznie 1 grudnia 2020 r.

Helen Blomqvist posiada rozległe doświadczenie w pracy w firmie Sandvik Coromant, do której dołączyła w roku 2003 jako inżynier badawczy. W swojej 17-letniej karierze zajmowała różne stanowiska kierownicze w działach zarządzania produktami oraz badań i rozwoju, a także w dziale sprzedaży, gdzie pełniła funkcję dyrektora generalnego ds. obszaru sprzedaży na region Europy Północnej. Posiada dwa patenty, a w roku 2018 zdobyła tytuł Lidera Roku Sandvik Coromant.

Helen Blomqvist posiada szwedzkie obywatelstwo i stopień doktora Uniwersytetu Sztokholmskiego w dziedzinie chemii strukturalnej.

„Z przyjemnością i poczuciem zaszczytu przyjmuję możliwość kierowania firmą Sandvik Coromant, która ma fantastyczne warunki do tworzenia dla naszych klientów produktów i rozwiązań o wartości dodanej. Cieszę się, że będę mogła współpracować z zespołem kierowniczym, pracownikami i partnerami Sandvik Coromant, rozwijając dalej naszą ofertę i możliwości w zakresie innowacji oraz realizując naszą strategię przewodzenia w branży i kształtowania przyszłości przemysłu wytwórczego. Skupię się na wzmocnieniu naszej roli jako lidera rynku” — mówi Helen Blomqvist.

Sandvik Coromant posiada ponad 3100 patentów na całym świecie, zatrudnia 7600 pracowników i ma przedstawicielstwa w 150 krajach. Więcej informacji o firmie Sandvik Coromant i najnowsze wiadomości można znaleźć na stronie internetowej Sandvik Coromant.


Sandvik Coromant