Hempel otworzył nową fabrykę

    Międzynarodowy producent farb i lakierów firma Hempel otworzyła we wtorek fabrykę farb w Niepruszewie (Wielkopolskie). Fabryka produkować będzie pełną gamę swoich farb i lakierów. Jej zdolność produkcyjna w skali roku sięga 40 milionów litrów, a w zależności od potrzeb może zostać zwiększona do 60 milionów litrów.

    Zakład zapewni zatrudnienie przynajmniej stu pracownikom, którzy uczestniczyli już w szkoleniach na temat najnowocześniejszych metod produkcji organizowanych w Danii, Hiszpanii i Portugalii.

    Jak podkreślają przedstawiciele firmy, wpływ fabryki na środowisko będzie minimalny, jako że nie odprowadza się z niej wód przemysłowych, a poziom emisji do powietrza jest znikomy, co fabryka zawdzięcza urządzeniu oczyszczającemu w systemie urządzeń wentylacyjnych.

    Inwestycja pod klucz warta 25 milionów euro została zrealizowana w ciągu dziewięciu miesięcy.

    Grupa Hempel zajmuje czołową pozycję w produkcji i sprzedaży farb i lakierów w takich segmentach rynku jak: rynek morski, przemysłowy, kontenerowy, jachtowy i dekoracyjny. Posiada 21 fabryk, 84 biura sprzedaży, 3 główne i 5 regionalnych ośrodków badawczo-rozwojowych oraz ponad 150 magazynów zlokalizowanych w strategicznych miejscach świata.