Advanced Shielding Technology – innowacyjna koncepcja ekranowania kabli czujnikowych

Advanced Shielding Technology (AST) firmy Phoenix Contact to innowacyjna koncepcja ekranowania okablowania czujników/urządzeń wykonawczych. Wielkopowierzchniowe, 360° połączenie ekranu jest jedynym tego rodzaju rozwiązaniem na rynku, które dodatkowo optymalizuje obecną konstrukcję naszych złączy M8 i M12.

Płynny metal podczas procesu produkcyjnego otacza całkowicie oplot ekranu i sam przewód. Gwarantuje to niezawodne i bezpieczne połączenie ekranu. W ten sposób możliwe jest bezzakłóceniowe przesyłanie danych, sygnałów i zasilania.

Technologia AST zapewnia absolutnie pewną ochronę EMC, odporność na przepięcia przejściowe spowodowane np. przełączaniem obciążeń indukcyjnych. Pozwala na bezproblemowe stosowanie w aplikacjach, w których może występować skręcanie kabli, np. w prowadnikach lub robotach.
Złącza w technologii Advanced Shielding bez problemu poradzą sobie również z wyładowaniami atmosferycznymi i prądami piorunowymi aż do 20 kA.

Stosując konfekcjonowane kable z Advanced Shielding Technology wybierzesz niezawodne i zabezpieczone przed zakłóceniami przesyłanie danych, sygnałów i zasilania.