IFS realizuje strategię rozwoju produktów w obszarze Business Intelligence

    Firma IFS, globalny dostawca aplikacji dla przedsiębiorstw, realizuje nową strategię w obszarze Business Intelligence (BI). W wyniku kompleksowego i długofalowego rozwoju rozwiązań BI powstaną nowe funkcjonalności oraz rozszerzone możliwości integracji.

    Nowa oferta IFS będzie oparta na elastycznym modelu „BI by Choice, BI Built in”, w którym klienci będą mogli zintegrować wybraną platformę Business Intelligence z systemem IFS Applications lub wybrać wbudowane rozwiązanie BI firmy Microsoft.

    Koncepcja „BI Built in” promuje Business Intelligence jako integralną część codziennych procesów biznesowych. Wbudowane komponenty BI są naturalnym elementem całego systemu. W praktyce oznacza to, że korzystając z systemu IFS Applications, użytkownik będzie mieć do dyspozycji większe możliwości prowadzenia analizy biznesowej (BI). Oznacza to również rozszerzenie i pogłębienie integracji z rozwiązaniem BI firmy Microsoft. Gotowy pakiet będzie wykorzystywać rozbudowane możliwości narzędzi BI firmy Microsoft, łącząc je z systemem IFS Applications i tworząc kompletne, płynnie zintegrowane rozwiązanie.

    Koncepcja „BI by Choice” przeznaczona jest dla firm, które mają już swoje preferowane narzędzie do analizy biznesowej. W praktyce oznacza to, że widok danych znajduje się w systemie IFS Applications, który oferuje integrację z innymi rozwiązaniami BI na poziomie danych. Innymi słowy, IFS Applications będzie zintegrowany z innymi narzędziami BI na wyższym poziomie niż podstawowy poziom transakcji, co umożliwi „podłączenie” dowolnego pakietu BI do IFS Applications i korzystanie z kompleksowego rozwiązania.

    − Stale inwestujemy w ofertę Business Intelligence. Prace nad strategią rozwoju rozwiązań BI odzwierciedlają zaangażowanie firmy IFS, począwszy od długoterminowego planowania produktu w dziale badań i rozwoju aż po wdrożenia − powiedział Thomas Säld, Wiceprezes ds. Badań i Rozwoju w korporacji IFS.