Ingersoll Rand poszerza linię precyzyjnych narzędzi montażowych, wprowadzając wkrętarkę kątową o dużym momencie z serii QX

Ingersoll Rand, globalny lider w produkcji innowacyjnych i niezawodnych elektronarzędzi, rozszerzył Serię QX swoich bezprzewodowych elektronarzędzi montażowych, wprowadzając nową wkrętarkę kątową o dużym momencie. Nowa wkrętarka kątowa osiąga moment 60 Nm (44.2 ft-lb) niezbędny do najbardziej wymagających prac, zapewniając jednocześnie wysoką precyzję i wygodę, z której znana jest Seria QX.

Seria QX oferuje zaawansowane narzędzia do prac, które wymagają wysokiej dokładności w montowaniu i łączeniu elementów, i nadaje się do wielu zastosowań w tym w przemyśle ciężkim, lekkim, samochodowym czy lotniczym.

„Nasi klienci działający w branży montażowej potrzebowali narzędzia z dużym momentem obrotowym i większą prędkością pracy, aby sprostać wymaganiom zaawansowanych metod produkcyjnych i nowych materiałów” – mówi  Brian Welborn, Global Channel Marketing Leader w Ingersoll Rand Power Tools. „Naszym ekspertom udało się to połączyć. Nowa wkrętarka kątowa o dużym momencie  to wszechstronne narzędzie, które sprosta wymaganiom spotykanym w prostych jak i złożonych zastosowaniach, zapewniając jednocześnie wygodę pracy, wysoką precyzję i niezawodność.”

Wkrętarka Kątowa o Dużym Momencie Ustanawia Nowe Rekordy Momentu Obrotowego i Prędkości

Wkrętarka Kątowa o dużym momencie jest akumulatorowym urządzeniem przeznaczonym do precyzyjnego montażu. Urządzenie to poszerza istniejącą ofertę narzędzi Serii QX o rozwiązania z dużym momentem dokręcania i uzupełnia istniejącą ofertę Wkrętarek Precyzyjnych i Wkrętarek Kątowych o niskim momencie obrotowym.

Nowa wkrętarka wyposażona jest w 40-woltowy 2.5 Ah akumulator, który pozwala zasilić urządzenie przez pięć do sześciu godzin pracy bez konieczności ładowania.

Wkrętarka kątowa o dużym momencie została zaprojektowana ergonomicznie, tak aby zwiększyć komfort obsługującego i jest okryta gładką twardą, czarną obudową. Dostępna jest w pięciu różnych modelach, oferujących różne wielkości momentu obrotowego i posiadających opcję pracy z przewodem lub bezprzewodowo. Modele dostępne są w następujących konfiguracjach momentu obrotowego i prędkości.

  • 20 Nm (14.75 ft. lb) 1,045 obr/min
  • 30 Nm (22 ft. lb) 775 obr/min
  • 35 Nm (25,8 ft. lb) 640 obr/min
  • 40 Nm (29,5 ft. lb) 540 obr/min
  • 60 Nm (44,2 ft. lb) 375 obr/min

Technologia Wkrętarki Kątowej o Dużym Momencie Serii QX

Nowa wkrętarka kątowa z Serii QX zbudowana jest w oparciu o opatentowany przez Ingersoll Rand przetwornik o obwodzie zamkniętym, który zapewnia precyzyjny moment obrotowy oraz możliwość prześledzenia wyników. Wielofunkcyjny wyświetlacz służy do programowania różnych konfiguracji momentu dokręcania, prędkości oraz kąta – zaoszczędza to czas i eliminuje konieczność używania dodatkowych narzędzi.

Posiada opcję sterowania bezprzewodowego, która łączy narzędzie z linią montażową, tworzymy prawdziwą sieć produkcyjną z możliwością zarządzania danymi, kontrolą produkcji oraz dostosowywaniem parametrów urządzenia w czasie rzeczywistym. Podobnie jak w przypadku wszystkich narzędzi z Serii QX, wymiana informacji odbywa się przy użyciu dedykowanego modułu kontroli procesu (Process Control Module – PCM). PCM umożliwia łączność aż do 10 narzędzi na moduł, zapewniając operatorom całkowitą kontrolę nad linią montażową, wkrętarkami precyzyjnymi oraz dostęp do szczegółowych danych montażu.

Po więcej informacji na temat Ingersoll Rand Power Tools odwiedź www.irtools.com lub www.facebook.com/ingersollrand.