INTEGREX j-200S: wzorcowy przykład obrabiarki DONE-IN-ONE

Maszyna INTEGREX j-200S jest wyposażona w drugie wrzeciono tokarskie i wrzeciono frezarskie, dzięki którym oferuje wyjątkową wydajność i precyzję obróbki skomplikowanych detali o średnich i dużych rozmiarach.

Obrabiarka INTEGREX j-200S wyposażona w drugie wrzeciono tokarskie i wrzeciono frezarskie to wzorcowy przykład praktycznej realizacji koncepcji DONE-IN-ONE firmy Yamazaki Mazak.

Maszyna wielozadaniowa j-200S oferuje ponadprzeciętną wydajność i precyzję obróbki skomplikowanych detali o średnich i dużych wymiarach. W rezultacie jest doskonałym wyborem w szerokiej gamie zastosowań, od ogólnego podwykonawstwa po tak różne branże, jak przemysł motoryzacyjny, lotniczy, maszynowy, sektor medyczny czy produkcja matryc i form.

Maszyna INTEGREX jest wyposażona w dwa wrzeciona tokarskie i wrzeciono frezarskie, co pozwala jej wydajnie realizować kompleksową obróbkę części w jednym ustawieniu. W szczególności drugie wrzeciono umożliwia obróbkę ciągłą od pierwszego do drugiego procesu, przyczyniając się do zwiększenia dyspozycyjności maszyny i skrócenia czasu ustawiania oraz programowania. Oba wrzeciona tokarskie mogą pracować z częstotliwością 5 000 obr./min z możliwością sterowania osią C, a wrzeciono frezarskie osiąga prędkość 12 000 obr./min.

Model j-200S to maszyna o zwartej konstrukcji, zdolna do obróbki dużych detali: zakres ruchu osi Y wynosi 200 mm, a zakres ruchu osi X wynosi 450 mm, co przekłada się na dużą przestrzeń obróbki. Ponadto dostępny jest umieszczony z przodu maszyny magazyn narzędzi o pojemności 20, 36 i 72 pozycji, który przyspiesza ustawianie oraz pozwala na automatyczną wymianę narzędzi.

Działaniem maszyny INTEGREX j-200S steruje system SmoothG CNC charakteryzujący się wyjątkowo krótkim czasem programowania i zapewniający wysoką wydajność obróbki.

Źródło: Yamazaki Mazak