Intermec intensyfikuje działania w Polsce

  Intermec, firma działająca na rynku automatycznej identyfikacji, rozbudowała biuro w Warszawie. To jeden z elementów zintensyfikowania działań w Polsce.

  – Silniejsza obecność Intermec na polskim rynku związana jest m.in. z migrowaniem tu naszych klientów. Są nimi m.in. centra obsługi dystrybucji, centra operacyjne i magazynowe międzynarodowych firm, dla których Polska jest atrakcyjną lokalizacją. Ma na to wpływ usytuowanie naszego kraju w centrum Europy, ułatwienia w wymianie towarowej po integracji ze strukturami Unii Europejskiej, dostęp do wykształconych kadr, rozwój infrastruktury i relatywnie niskie koszty pracy – mówi Tomasz Widuch, Channel Business Manager, Intermec Technologies – Wartość polskiego rynku automatycznej identyfikacji to ponad 50 mln USD, a dynamika to 15% – 20% rocznie. Główni odbiorcy to sektor logistyczny, handlu detalicznego, przemysłowy oraz magazynowania.

  W pierwszej połowie roku Intermec skupił się na rozwoju kanału partnerskiego. Na rynku polskim pojawiło się dwóch dystrybutorów – AvNet oraz ScanSource. Zaowocowało to blisko trzykrotnym zwiększeniem liczby partnerów handlowych – do ponad 30 firm. W kolejnych miesiącach Intermec planuje dalszy rozwój biura w Polsce, a także inwestycje mające na celu dalsze podnoszenie jakości obsługi klienta.

   

  Intermec to amerykańska firma, która działa na rynku automatycznej identyfikacji od ponad 40 lat. Firma oferuje produkty, usługi i technologie, które pozwalają zarządzać łańcuchem dostaw. Do kluczowych segmentów działalności Intermec należą: systemy mobilne, urządzenia auto ID (m.in. drukarki kodów kresowych, komputery mobilne), również operujące w technologii RFID. Do klientów Intermec należy 70 proc. firm z listy Fortune 1000, m.in. PepsiCo. Z jej usług i produktów korzysta również armia Stanów Zjednoczonych (U.S. Army), brytyjska poczta (British Royal Mail), zaś w Polsce – m.in. Ministerstwo Sprawiedliwości czy Policja. Strategicznymi partnerami Intermec są: Cisco, Microsoft, Oracle, Qualcomm; firma integruje swe produkty i usługi z ich oprogramowaniem i systemami.

  Perspektywy rynku skłoniły Intermec do intensyfikacji działań. W pierwszym kwartale (4 miesiącach) tego roku sprzedaż wzrosła o około 24% w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Celem Intermec jest osiągnięcie tu 30% rynku w perspektywie 3 lat.