Introl podpisał z PGE kontrakt na nowy blok w EC Rzeszów

    Katowicki Introl podpisał z PGE GiEK kontrakt na generalne wykonawstwo nowego bloku w Elektrociepłowni Rzeszów. Jego wartość wynosi 107,5 mln zł brutto.

    Wcześniej, pod koniec kwietnia, jako najkorzystniejsza w przetargu została wybrana warta 103,25 mln zł brutto oferta spółki Control Process, która otrzymała 88,40 pkt. Na kolejnych miejscach znalazły się oferty Introlu (88,29 pkt.), H. Cegielski-Poznań (82,08 pkt.) oraz Elektrobudowy (79,76 pkt.).

    Jednak spośród czterech wykonawców tylko Introl przedłużył termin związania ofertą do 1 lipca. W tej sytuacji w przetargu pozostała tylko warta 107,5 mln zł brutto oferta katowickiej spółki, która w połowie maja zwyciężyła przy ponownym wyborze najkorzystniejszej oferty jako jedyna, która nie podlegała odrzuceniu.

    Inwestycja w Rzeszowie obejmuje budowę „pod klucz” bloku kogeneracyjnego o sprawności całkowitej nie mniejszej niż 81 proc., znamionowej mocy cieplnej brutto co najmniej 26 MWt i znamionowej mocy elektrycznej brutto co najmniej 29 MWe z maksymalizacją sprawności elektrycznej.

    Blok w Rzeszowie ma być wyposażony w 3 do 6 silników spalinowych tłokowych, zasilanych gazem ziemnym. Czas realizacji zamówienia będzie wynosił 15 miesięcy od dnia podpisania umowy.