IPOsystem z nagrodą „Złoty Medal – Wybór Konsumentów”

  Twórcy IPOsystem (Intelligent Production Organization System) pozytywnie oceniają pierwsze półrocze bieżącego roku. Pierwszy na świecie system samodzielnie zarządzający produkcją jest obecnie implementowany w kolejnych ośmiu przedsiębiorstwach. Rozwiązanie docenili nie tylko przedstawiciele firm, które go już wdrożyły, lecz także eksperci, a ostatnio również osoby, które choć z niego jeszcze nie korzystają, jednak już dostrzegły potencjał pierwszego na świecie uniwersalnego systemu Inteligentnej Fabryki. IPOsystem zajął pierwsze miejsce w plebiscycie „Wybór Konsumentów” na najlepszy produkt nagrodzony Złotym Medalem podczas targów ITM POLSKA 2015 w Poznaniu.

  IPOsystem z nagrodą „Złoty Medal – Wybór Konsumentów”

  Nagroda „Złoty Medal – Wybór Konsumentów” jest wyjątkowo prestiżowa. Wyróżnienie to mogą uzyskać wyłącznie zdobywcy Złotych Medali Międzynarodowych Targów Poznańskich, których wyłania Sąd Konkursowy. Z tego wyselekcjonowanego już grona produktów uhonorowanych za nowoczesny i innowacyjny charakter, uczestnicy targów i internauci wybierają rozwiązanie nagradzane tytułem Wybór Konsumentów. IPOsystem należy zatem do ścisłej czołówki – grupy produktów, które zostały pozytywnie ocenione zarówno przez ekspertów i przedstawicieli branży, jak i konsumentów.

  To kolejne, cenne trofeum przyznane produktowi firmy UIBS Teamwork z Rybnika.

  W czerwcu tego roku Kapituła Konkursu „Teraz Polska”, której przewodniczył prof. Michał Kleiber, wyróżniła IPOsystem statuetką w kategorii „Innowacje”.

  Nagrody przyznane IPOsystem i pozytywne informacje zwrotne na jego temat bardzo nas cieszą. Szczególną satysfakcją napawa nas fakt, iż rezultat naszej sześcioletniej pracy zyskał uznanie tak wielu środowisk i wzbudził zainteresowanie również wśród osób, które nie miały jeszcze możliwości przekonać się jak IPOsystem działa w praktyce. Zdobyte wyróżnienia to dla nas kolejny – po entuzjastycznych opiniach przedstawicieli firm, które już wdrożyły IPOsystem – dowód na to, jak bardzo takie rozwiązanie jest potrzebne i pożądane – uważa Krzysztof Fiegler współwłaściciel UIBS Teamwork i Dyrektor Handlowy tej firmy.

  IPOsystem nie ma sobie równych – to pierwsze na światową skalę rozwiązanie samodzielnie i bezpośrednio zarządzające dowolną produkcją, które optymalizuje pracę zarówno maszyn, jak i pracowników. Tym, co wyróżnia IPOsystem jest reagowanie w czasie rzeczywistym na wszelkie, nawet najdrobniejsze zmiany (takie jak odstępstwa od założonych czasów realizacji poszczególnych operacji technologicznych w trakcie ich wykonywania, awarie, zmiany terminów realizacji zleceń, dostaw, czy braki kadrowe) wpływające na postęp prac. System automatycznie, w zaledwie 5 sekund, aktualizuje harmonogramy, zapobiegając w ten sposób przestojom produkcyjnym, które nie tylko generują koszty, ale zakłócają planowanie i rzeczywiste terminy realizacji zleceń, przez co negatywnie wpływają na funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa. Dzięki IPOsystem na monitorze komputera dostępne są nie tylko informacje o wszystkich działaniach prowadzonych aktualnie na halach produkcyjnych, lecz także komunikaty dotyczące ewentualnych błędów zaistniałych w konkretnych operacjach. System diagnozuje problem i go eliminuje, wydatnie poprawiając jakość gotowych wyrobów. IPOsystem poprawia wydajność, zwiększa zyskowność i pozwala skrócić terminy realizacji zamówień.

  Przypomnijmy, że system z powodzeniem został wprowadzony w siedmiu firmach, trwa proces jego wdrożenia w kolejnych ośmiu przedsiębiorstwach. W ostatnim czasie twórcy IPOsystem  przeprowadzili ponad dziesięć nowych analiz przedwdrożeniowych, w związku z czym spodziewają się kolejnych implementacji oraz zwielokrotnienia działań związanych z innowacyjnym rozwiązaniem.

   

  IPOsystem – (Intelligent Production Organization System) – to pierwszy na świecie inteligentny system zarządzający produkcją, który samodzielnie steruje pracą i przydziałem zasobów (pracowników, maszyn i materiałów) na hali produkcyjnej. IPOsystem uzupełnia i wspomaga systemy klasy ERP, dostarczając zarządzającym bieżących informacji w zakresie aktualnego stanu zasobów i zleceń produkcyjnych, terminów realizacji zamówień, rozliczania czasu pracy, kosztów, wyników kontroli jakości, braków produkcyjnych, awarii itp. Jest efektem pracy zespołu polskich programistów, technologów i managerów z firmy UIBS Teamwork z Rybnika.

  UIBS Teamwork Sp. z o.o. – Firma z branży IT, oferująca kompleksowe usługi doradcze z zakresu planowania i zarządzania produkcją. Skupia ekspertów z wielu dziedzin, m.in. programistów, managerów, technologów. Siedziba firmy mieści się w Rybniku (woj. śląskie). Więcej informacji: www.iposystem.com.pl