Jaka odzież robocza jest optymalna na lato?

Letnia odzież robocza noszona na budowie musi być praktyczna i wygodna. Zdjęcie: MEWA

Nie ma jeszcze wprawdzie lata, ale obecne temperatury wskazują na to, że jest ono już całkiem blisko. W takie dni pracownicy chętnie zmieniają ciepłą odzież roboczą na jej letni wariant. Szczególnie na przykład na budowie, gdzie praca w gorących promieniach słońca jest szczególnie uciążliwa. Czas najwyższy, by odpowiednio przygotować się do lata. Na co zatem należy zwrócić uwagę, wybierając odzież letnią do pracy na zewnątrz?

Jest kilka ważnych aspektów, które należy uwzględnić wybierając odzież dla fachowców pracujących na zewnątrz w lecie.

Bezpieczeństwo jest zawsze ważne

Na budowie można oczywiście nosić krótkie spodnie i koszulki. Nogi i ramiona muszą być jednak szczególnie chronione przed zagrożeniami, jakie występują na placu budowy. Przy pracach, gdzie obowiązuje odzież ochronna, należy ją nosić również w gorące letnie dni. Buty ochronne okrywające cała stopę są na budowie zawsze wyposażeniem obowiązkowym.

Nie należy zapominać o ochronie przed promieniami słonecznymi

Każdy, kto długo przebywa na słońcu, musi chronić się przed działaniem jego promieni. Najlepszym wyposażeniem ochronnym w takim przypadku są krem i okulary przeciwsłoneczne oraz odpowiednie nakrycie głowy, np. czapka z daszkiem, posiadająca otwory wentylacyjne.

Należy zawsze zwracać uwagę na funkcjonalność odzieży

Odzież letnia musi być praktyczna i jednocześnie wygodna. Te wymagania spełnia kolekcja odzieży MEWA DYNAMIC, w ramach której oferowane są również praktyczne szorty robocze. Zaopatrzone w wiele kieszeni, oferują dużo miejsca na przechowywanie narzędzi i drobnych przedmiotów. W pasie można je dowolnie dostosować do danej sylwetki, zależnie od potrzeb, a z tyłu skrojone są tak, by wygodnie leżały również w trakcie schylania się lub kucania. Dopasowana do spodni kamizelka robocza zapewnia swobodę i wiele miejsca do przechowywanie rożnych drobiazgów.

Również kolekcja MEWA Performance oferuje praktyczne szorty robocze na gorące letnie dni. Zdjęcie: MEWA

Trzeba zapewnić wygodę noszenia

Pracownicy muszą czuć się w odzieży roboczej wygodnie również gorące letnie dni. W przeciwnym razie będą korzystać z prywatnej odzieży, która nie zapewnia ochrony i która również wizerunkowo nie pasuje do wymogów firmy. Lepiej zatem zapewnić pracownikom w lecie możliwość korzystania z atrakcyjnych i przyjemnych w noszeniu ubrań.

Ważny jest także wizerunek firmy

Również w lecie pracownicy powinni być odpowiednio ubrani. Podkoszulki i szorty z frędzlami, jak też praca z obnażonym torsem, nie powinny być stosowane na stanowisku pracy. Wygląda to nieprofesjonalnie i stwarza zagrożenia dla zdrowia. W idealnym przypadku letnia kolekcja odzieży uzupełnia całościowy wizerunek danej firmy. MEWA oferuje krótkie spodnie na lato i kamizelki w takich samych wariantach kolorystycznych, jak inne artykuły z kolekcji. To pozwala zachować jednolity wizerunek pracowników danej firmy. Na życzenie klienta odzież robocza może być również zaopatrzona w firmowe logo.

Krótkie spodnie z kolekcji MEWA DYNAMIC Construct skrojone są z tyłu tak, by wygodnie leżały również w trakcie schylania się lub kucania. Zdjęcie: MEWA

Elastyczne działania ułatwiają prowadzenie firmy budowlanej

Wiele firm często stara się unikać nakładów związanych z dodatkową odzieżą dla swoich pracowników w okresie letnim. Rozwiązaniem jest wynajem odzieży, zamiast jej kupowanie. Istnieje możliwość wymiany odzieży roboczej na odzież letnią w ramach aktualnej umowy na wynajem odzieży, jaką dana firma budowlana posiada z firmą MEWA. Zalety są istotne: w każdej chwili dostępna jest czysta odzież robocza, dostosowana do danej pory roku, a właściciel firmy nie musi się już troszczyć o czystą odzież na zmianę dla swoich pracowników.

Źródło: MEWA Textil