Jeszcze jaśniej dzięki systemowi Impuls 5

  Jeden z najstarszych i najbardziej renomowanych producentów sprzętu oświetleniowego, katowicka Fabryka Żarówek „Helios”, już niebawem korzystać będzie z systemu Impuls 5. Przedsiębiorstwo weszło właśnie w nowy etap funkcjonowania po procesie prywatyzacyjnym, co szczęśliwie zbiegło się  z wprowadzeniem nowego otoczenia informatycznego.

  Firma użytkowała do tej pory rozwiązanie, które przestało być wspierane przez producenta. Ogłoszone postępowanie wyboru nowego systemu klasy ERP, do którego przystąpiło kilka renomowanych firm działających na rynku oprogramowania, wyłoniło oprogramowanie BPSC, jako najlepiej odpowiadające potrzebom firmy.

  O wyborze zdecydowała elastyczność systemu, łatwość w dostosowaniu go do różnorodnych potrzeb firmy, a także możliwość rozbudowy systemu w miarę pojawiania się nowych potrzeb. Nie bez znaczenia był też fakt, że system przystosowany jest do obsługi współdziałających z „Heliosem” podmiotów zagranicznych oraz to, że jest intuicyjny i przyjazny dla użytkownika – zauważa Eugeniusz Kamburowski – Kierownik Komórki Rozwoju Techniki i Nowych Technologii w Fabryce Żarówek „Helios”.

  Impuls 5 dedykowany będzie obszarom: finansowo-księgowemu, kadrowo-płacowemu, gospodarce materiałowej, dystrybucji, a także zarządzaniu produkcją (MRP). 33 równoczesnych użytkowników systemu będzie mieć również dostęp do oprogramowania dedykowanego zarządzaniu relacjami z klientem (CRM) oraz raportowaniu ruchów towarowych w ramach unii celnej (INTRASTAT).

  System Impuls 5 sprostał wymaganiom firmy w zakresie zaawansowanej funkcjonalności obejmującej  zarządzanie procesami produkcyjnymi, bezpieczeństwa danych oraz gwarancji rozwoju oprogramowania w przyszłości. W sferze zarządzania – kluczowym celem, jaki ma realizować oprogramowanie BPSC, jest  zwiększenie konkurencyjności na rynku poprzez optymalizację planowania produkcji i zakupów oraz poprawienie dostępności oferty produktowej firmy „Helios”.  Niezwykle ważna jest też możliwość szybkiego tworzenia skomplikowanych i zaawansowanych funkcjonalnie raportów, dzięki którym użytkownik końcowy w błyskawiczny sposób uzyskuje potrzebne dane obejmujące interesujący go obszar działania przedsiębiorstwa.

  Start produktywny systemu planowany jest na początek kwietnia 2012 roku.

  Fabryka Żarówek „Helios”  produkuje wyroby branży oświetleniowej z przeznaczeniem dla klienta indywidualnego, przemysłu jak i urządzeń specjalistycznych. Spółka jest polskim producentem żarówek specjalistycznych z ponad 75-letnim doświadczeniem w produkcji  źródeł światła oraz promienników podczerwieni. W ciągu ostatnich dwóch lat poszerzyła znacząco ofertę o energooszczędne źródła światła wykonane w nowoczesnych technologiach. Produkty te znajdują zastosowanie nie tylko  w przemyśle i rolnictwie, ale również we wnętrzach mieszkalnych, miejscach pracy, kawiarniach i restauracjach. Dzięki staraniom wszystkich pracowników oferowane produkty spełniają zarówno polskie jak i międzynarodowe standardy. Helios znany jest również z produkcji żarówek nietypowych na specjalne zamówienia, jak również w krótkich seriach.