Trzy nowe zezwolenia w ŁSSE

    Izo-Balex, St-Majewski oraz CKM Technologie, to trzy ostatnie spółki, które w 2011 roku otrzymały zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

    Spółka Izo-Balex (jej komandytariusze są wspólnikami w Balex Metal Sp. z o. o., jednej z największych firm produkującej materiały budowlane w Polsce) w Podstrefie Tomaszów Mazowiecki wejdzie na rynek budowlany z nowym produktem. Dzięki zakupowi specjalistycznych maszyn produkcyjnych i wdrożeniu innowacyjnej technologii możliwe będzie rozpoczęcie produkcji niewytwarzanych do tej pory na rynku polskim, ze względu na nowe cechy funkcjonalno-użytkowe, poliuretanowych płyt termoizolacyjnych z okładziną elastyczną i sztywną. Dzięki inwestycji wartej co najmniej 38 mln zł zatrudnienie znajdzie 41 nowych pracowników.

    Z kolei w Podstrefie Pruszków ŁSSE zainwestuje firma St-Majewski. Spółka, w ramach nowej inwestycji zamierza wybudować nowoczesny kompleks produkcyjno-magazynowo-biurowy (o pow. ok. 5 tys. m2), który będzie przystosowany do nowego rodzaju produkcji – innowacyjnych kredek o przekroju trójkątnym. Nowy zakład będzie kosztować 16 mln zł, a zatrudnienie znajdzie w nim dodatkowo 20 nowych pracowników. Inwestor zadeklarował też utrzymanie łącznie 138 miejsc pracy do końca 2018 roku.

    W Podstrefie Zduńska Wola ŁSSE firma CKM Technologie zamierza wybudować fabrykę innowacyjnych profili PCV o podwyższonej izolacji cieplnej, wykorzystywanych w produkcji stolarki okiennej. Łączne wydatki związane z nową inwestycją wyniosą co najmniej 23,4 mln zł, a pracę znajdzie co najmniej 25 pracowników.

    Przypomnijmy: od początku 2011 roku zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie ŁSSE otrzymały w sumie 22 firmy, które zainwestują blisko 830 mln zł. Dzięki temu stworzonych będzie ponad 4 tysiące miejsc pracy (1202 nowych, a 2887 zostanie utrzymanych).