Karty interfejsowe IXXAT PC/CAN w nowych wersjach na szynę PCI

Firma HMS wprowadza do sprzedaży dwie nowe karty CAN na szynę PCI o symbolach CAN-IB300/PCI i CAN-IB400/PCI, umożliwiające modułową rozbudowę do czterech interfejsów CAN. Są one dostarczane wraz z rozbudowanym sterownikiem i zestawem narzędzi programowych.

Elastyczne i uniwersalne karty z serii IXXAT CAN-IB mogą znaleźć wiele zastosowań zarówno w aplikacjach przemysłowych, jak i motoryzacyjnych.

Pozwalają na podłączenie komputera do sieci CAN w celu ułatwienia i przyspieszenia wykonywania analiz, konfiguracji i rozwiązywania ewentualnych problemów komunikacyjnych. Nowe karty PCI stanowią rozszerzenie rodziny CAN-IB obejmującej również karty standardu PCIe, PCIe-Mini i PCIe-104.

Ze względu na modułową konstrukcję, nowe karty interfejsowe CAN-IB mogą znaleźć zastosowanie w szerokiej gamie aplikacji. Oprócz czterech kanałów CAN high-speed, obsługują też standard CAN low-speed. Co więcej, mogą być wyposażone w maksymalnie cztery interfejsy LIN lub K-Line, jak również inne dostosowane do wymogów klienta. Tak dużą elastyczność osiągnięto dzięki zweryfikowanej i przetestowanej koncepcji, zastosowanej już wcześniej w kartach PCIe, wykorzystującej system modułów piggy-back.

Obie karty występują w formacie standardowym i niskoprofilowym. Opcjonalnie mogą być dostarczane w wersji z izolacją galwaniczną.

CAN-IB300/PCI to tania karta pasywna, natomiast CAN-IB400/PCI jest kartą aktywną z 32-bitowym systemem mikroprocesorowym umożliwiającym inteligentne zarządzanie i filtrowanie wiadomości odbieranych i wysyłanych przez kartę. Ta cecha jest szczególnie przydatna w aplikacjach wymagających wstępnego przetwarzania danych.

Wszystkie karty CAN-IB zapewniają zgodność nie tylko ze sterownikami IXXAT dla Windows (VCI), lecz również ze sterownikami czasu rzeczywistego (ECI dla Linux, RTX, Intime, QNX, VxWorks). Podobnie, są zgodne z interfejsami IXXAT API dla standardów CANopen i SAE J1939. Do analizy sieci CAN i CAN-FD firma HMS oferuje rozbudowane narzędzie analityczne canAnalyser pracujące w środowisku Windows.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.ixxat.com/interfaces