Katalog dla klimatyzacji systemowej Rittal

Wraz z katalogiem „Klimatyzacja systemowa Rittal – Maksymalna wydajność energetyczna” firma Rittal prezentuje nową pozycję na temat techniki klimatyzacyjnej. Na ponad 300 stronach przedstawione zostały dokładne informacje o produktach oraz praktyczne porady dotyczące rozwiązań klimatyzacyjnych i systemowych dla przemysłu i branży IT.

Energooszczędne rozwiązania chłodnicze w celu obniżenia kosztów wymagane są we wszystkich obszarach nowoczesnych przedsiębiorstw. Niezależnie od tego, czy chodzi o chłodzenie maszyn i instalacji w przemyśle, czy o centra komputerowe w IT, czytelnik otrzymuje wraz z nowym katalogiem praktyczne przykłady dla najróżniejszych zastosowań.

Oprócz szczegółowych informacji o produktach katalog zawiera obszerne wskazówki dotyczące projektowania i rozmieszczania komponentów klimatyzacyjnych. Ta obszerna publikacja przedstawia jedyne w swoim rodzaju spektrum rozwiązań dla energooszczędnej klimatyzacji systemowej, obejmuje systemy wentylatorowe, rozwiązania chłodnicze dla przemysłu, chłodziarki montowane na dachach i ścianach, chłodziarki termoelektryczne Thermoelectric Cooler, oparte na chłodzeniu cieczą systemy chłodzące LCP, wymienniki ciepła powietrze/woda i agregaty chłodzenia cieczy.

Ponadto firma Rittal informuje także o opartych o ciecz systemach chłodzących IT dla energooszczędnych centrów obliczeniowych: od systemów klimatyzacji powietrza obiegowego i chłodzenia szaf serwerowych, poprzez chłodziarki IT, wymienniki ciepła woda/woda, aż po zamknięcie zimnego przejścia i systemy rurociągowe. Katalog opisuje także rozwiązania dla zastosowań Outdoor i w strefach zagrożonych wybuchem oraz rozwiązania do ogrzewania szaf rozdzielczych, a przede wszystkim spektrum akcesoriów wchodzących w skład tej kategorii produktów.