Kennametal wprowadza system FIX8 do toczenia ciężkiego z ośmioma krawędziami na płytkę

FIX8 zawiera osiem krawędzi skrawających na płytkę, co zapewnia najniższy koszt na krawędź. Konstrukcja styczna pozwala mu wytrzymywać znacznie większe obciążenia niż w przypadku konstrukcji tradycyjnych.

Nowy system zapewnia największą możliwą szybkość usuwania metalu w operacjach toczenia przy najniższym koszcie na krawędź skrawającą.

Firma Kennametal wprowadziła na rynek system toczenia ciężkiego FIX8, zapewniający największą szybkość usuwania metalu w stali, stali nierdzewnej i żeliwie. Dzięki ośmiu krawędziom skrawającym na płytkę, system ten zwiększa wydajność toczenia, zapewniając najniższy koszt na krawędź przy jednoczesnym zmniejszeniu siły skrawania nawet o 15%.

“FIX8 jest przeznaczony do szerokiego zakresu zastosowań, w tym toczenia i planowania oraz obróbki powierzchni gładkich, przerywanych i silnie przerywanych. Od średniej głębokości skrawania po obróbkę zgrubną stali, żeliwa i trudnych materiałów, takich jak stal nierdzewna, FIX8 radzi sobie ze wszystkim. Dzięki niemu możliwe jest uzyskanie ekstremalnych prędkości posuwu nawet do 1,4 mm i głębokości skrawania do 12 mm,” powiedział Matthew Fuerst, kierownik produktu z firmy Kennametal.

Rodzaje oprawek narzędziowych FIX8 z precyzyjną technologią podawania chłodziwa 3D. Chłodziwo jest dostarczane w wystarczającej ilości dokładnie tam, gdzie jest potrzebne.

Styczna konstrukcja płytki FIX8 zapewnia sztywny system mocowania z bezpiecznym oparciem płytki w gnieździe. Daje to doskonałą stabilność, zapewniającą wytrzymałość na duże siły skrawania i wibracje oraz pozwalającą na uzyskanie optymalnej wydajności. Płytka jest dodatkowo wspierana przez wymienną podkładkę z węglika, chroniącą kieszeń przed odkształceniem i uszkodzeniem.

Uchwyt narzędziowy FIX8 został wyposażony w precyzyjną technologię chłodzenia 3D, zapewniającą dostarczenie wystarczającej ilości chłodziwa dokładnie tam, gdzie jest ono potrzebne. Trzy dysze doprowadzające chłodziwo są skierowane na powierzchnię natarcia, kontrolując temperaturę oraz wspomagając formowanie i spływ wióra. Otwory wylotowe chłodziwa w dwóch różnych miejscach są skierowane na powierzchnię boczną płytki, kontrolując ciepło w strefie skrawania i wydłużając żywotność narzędzia.

FIX8 zapewnia doskonałą kontrolę wióra w operacjach toczenia ciężkiego, jednocześnie zwiększając trwałość narzędzia. Konstrukcja płytki zmniejsza siły skrawania i zużycie energii, dzięki czemu nadaje się idealnie do każdej tokarki o małej mocy.


Kennametal