KINO-G410 – wydajność bez kompromisu

Firma iEI Technology Corp. po serii komputerów mini ITX opartych na procesorach Intel Atom wprowadziła do oferty model znacznie odbiegający potencjalną mocą obliczeniową od energooszczędnych konstrukcji KINO-PV. Mowa o bardzo wydajnym KINO-G410. Dobór wydajnych chipsetów Intel G41 (Northbridge) i Intel ICH7 (Southbridge), mogących obsłużyć nawet 8GB  dwukanałowej pamięci DDR3 SDRAM DIMM taktowanej z prędkością do 1066MHz (2x 4GB) stanowi znakomite wsparcie dla procesorów Intel Core2 Duo lub Intel Core2 Quad z podstawką LGA775, które dzięki szybkiej magistrali danych FSB (1333MHz) są jednymi z najbardziej wydajnych jednostek obliczeniowych.

Takie wyposażenie omawianej platformy od razu daje do zrozumienia, iż KINO G-410 został stworzony z myślą o wydajności bez żadnych kompromisów. Potwierdzeniem tej tezy są zaimplementowane kontrolery multimediów. Intel GMA X4500 oraz Realtek ALC888 HD Audio Codec bez trudu sprostają najbardziej wymagającym algorytmom przetwarzania obrazu i dźwięku, natomiast wyniki owego przetwarzania obejrzeć można za pośrednictwem interfejsu VGA i LVDS (poprzez opcjonalny konwerter VGA-LVDS-R10 obsługujący rozdzielczość do 1920×1080).

Podobnie jak wszystkie najnowsze produkty iEi Technology także model KINO-G410 dysponuje również nowej generacji BIOSem – UEFI, który w dużym stopniu pozwala kontrolować liczne interfejsy I/O. Wśród nich znajdują się 4x SATA II, 8x USB2.0, 5x RS-232, 1x LPT oraz 2x PS/2. Jest także możliwość rozbudowy o moduł PCIe. Model KINO G-410 jest wyposażony w 2 karty sieciowe PCIe GbE obsługiwane przez kontroler Realtek RTL8111E.

Dla rozwiązań wymagających zwiększonego bezpieczeństwa magazynowanych danych istnieje możliwość wyposażenia komputera w moduł kodujący TPM. Gwarancję bezpieczeństwa daje sposób szyfrowania danych. Klucz szyfrujący zaimplementowany jest wewnątrz układu dzięki czemu nigdy nie jest podawany czy udostępniany i nie jest narażony na ingerencję użytkownika. Wszystkie konstrukcje komputerowe iEi Technology wyposażone są standardowo w oprogramowanie IEI One Key Recovery pozwalające na szybkie i proste tworzenie kopii zapasowych i przywracanie ich.

KINO-G410 zasilany jest przy pomocy zasilacza klasy ATX. Niewielkie wymiary, niska waga, a także szeroki zakres temperatury pracy mieszczący się w granicach od -10 do 60oC czynią platformę bardzo odporną i uniwersalną. Bardzo duża moc obliczeniowa w połączeniu z doborowymi kontrolerami multimediów zapewniają wysoką jakość systemów wizyjnych dla automatyki przemysłowej a także dla sieciowych systemów bezpieczeństwa.

www.jm.pl