Kiosk

„Kiosk” (self service) jest autorskim modułem przeznaczonym dla systemu ERP firmy Microsoft – Dynamics AX. Jest to oprogramowanie pozwalające uprościć proces obsługi załadunków w firmie. Rozwiązanie składa się z oprogramowania dedykowanego na panele dotykowe, które pozwalają na wprowadzenie danych identyfikujących kierowcę oraz funkcjonalności w Microsoft Dynamics AX 2012 R3 pozwalającej na automatyzację procesów. „Kiosk” może też być integrowany z najnowszą wersją Microsoft Dynamics 365 for Finance and Operations.

Zasada działania oprogramowania:
1) dział obsługi klienta po ustaleniu, że zamówienie jest kompletne przekazuje firmie spedycyjnej (kierowcy) identyfikator załadunku,
2) kierowca po przyjeździe do firmy identyfikuje się wpisując za pomocą ekranu dotykowego identyfikator załadunku. System przekazuje informację o przybyciu kierowcy do magazynu.
3) Magazyn ładuje towar na samochód. Potwierdzając jednym kliknięciem fakt załadowania pojazdu.
4) Kierowca wyjeżdżając z firmy ponownie loguje się do systemu (ekran dotykowy) za pomocą identyfikatora załadunku. System drukuje wszystkie dokumenty (dokument WZ, CMR, Faktura).

Korzyści wynikające z wdrożenia modułu to oszczędność czasu, integracja danych, elastyczność oraz bezpieczeństwo.