Kolejna inwestycja Brembo w Dąbrowie Górniczej

    Rusza nowa inwestycja włoskiej firmy Brembo, która w Dąbrowie Górniczej, kosztem ponad 240 mln zł wybuduje nową odlewnię żeliwa jako element linii produkcji tarcz hamulcowych do samochodów. Powstanie 100 nowych miejsc pracy – podała Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE).

    To największy w tym roku nowy projekt inwestycyjny w katowickiej strefie. – Inwestor zobowiązał się m.in. do utrzymania co najmniej do 2014 roku 700 miejsc pracy w swoim zakładzie, z czego 100 to nowe miejsca pracy, utworzone w związku z nowym projektem – informowała w momencie ogłaszania projektu KSSE.

    Włoskie Brembo należy do wiodących światowych producentów tarcz hamulcowych do samochodów i motocykli. W Polsce działa od kilkunastu lat; najpierw uruchomił w Częstochowie fabrykę zacisków hamulcowych, a kilka lat później w Dąbrowie Górniczej powstał zakład obróbki tarcz. W 2006 r. obok uruchomiono odlewnię stopów żeliwa, kosztem 45 mln euro. W sumie inwestycje firmy w Polsce przekroczyły 100 mln euro.

    Klientami koncernu są największe koncerny motoryzacyjne. Brembo dostarcza również tarcze hamulcowe do sportów motoroowych m.in. do wyścigowych bolidów Formuły 1.