Kolejna próba prywatyzacji Fabryki Maszyn w Leżajsku

  Do 18 grudnia mogą zgłaszać się inwestorzy, którzy chcą kupić akcje Fabryki Maszyn w Leżajsku (Podkarpackie) – podało w komunikacie na swojej stronie internetowej Ministerstwo Skarbu Państwa. Resort już po raz siódmy próbuje zbyć udziały w leżajskiej fabryce.

  Tym razem aukcja ma się odbyć w formie ustnej; planowana jest na 20 grudnia w siedzibie MSP. Cena wywoławcza za pakiet akcji została ustalona na ponad 0,5 mln zł.

  Skarb Państwa ma 100 proc. udziałów w leżajskiej firmie. Sprzedać chce 18,7 tys. akcji, czyli 85 proc. wszystkich. Pozostałe 15 proc. ministerstwo przekaże bezpłatnie uprawnionym pracownikom firmy.

  Inwestorzy, którzy chcą wziąć udział w aukcji, muszą zgłosić się do 18 grudnia; wcześniej muszą wpłacić wadium w wysokości 10 proc. ceny wywoławczej.

  Fabryka Maszyn w Leżajsku jest jedynym polskim producentem samochodowych betonomieszarek hydraulicznych. Produkuje również m.in. wózki elektryczne, które służą do transportu różnego rodzaju materiałów o wadze do 2 ton. Są one używane m.in. w halach produkcyjnych i magazynach. Świadczy też usługi w zakresie obróbki metalu i spawania.

  Obecnie wprowadza na rynek nowe produkty, m.in. agregaty prądotwórcze i pompy do betonu. W firmie pracuje ponad 240 pracowników.