Konferencja Spożywcza 2023 – globalny lider techniki pomiarowej i automatyzacji podzieli się wiedzą z branżą

Niemal 140 przedstawicieli sektora spożywczego weźmie udział w konferencji organizowanej w maju przez Endress+Hauser. Dwudniowa agenda zawiera kilkanaście prezentacji dotyczących nowych rozwiązań i trendów, a w tym zagadnień związanych z Przemysłem 4.0.

Konferencja odbędzie się 15 i 16 maja w Cukrowni Żnin, centrum konferencyjnym na terenie odrestaurowanych budynków dawnego zakładu. Organizatora – polski oddział Endress+Hauser będą wspierać partnerzy merytoryczni, w tym: siostrzana spółka – Analytik Jena, a także 3XM Technology (Marbo Group), Alima-Bis, JMR Europe, OptiFlow, Tetra Pak, Ruland Engineering & Consulting oraz Sitaniec Technology.

Solidna dawka wiedzy

Dwudniowe wydarzenie wypełnione będzie prelekcjami ekspertów oraz będzie doskonałą okazją do rozmów w bardziej kameralnym gronie, gdzie będzie można zapytać, o konkretne zagadnienia czy uzyskać poradę aplikacyjną. W planach są m.in. prezentacje przedstawiające nowe trendy w branży spożywczej, wynikające z dynamicznych przemian sektora w ostatnich latach, w tym rozwiązania z zakresu aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki. Nie zabraknie również prelekcji na temat pomiarów jakościowych in-line czy pomiarów laboratoryjnych.

Konferencję rozpocznie prezes Endress+Hauser Polska, Maciej Sieczka, który opowie o koncepcji Przemysłu 4.0 w branży spożywczej. Kolejne bloki tematyczne dotyczyć będą m.in. rozwiązań do badań laboratoryjnych żywności i napojów, nowych standardów w komunikacji przemysłowej oraz wzorcowania urządzeń. Prelegenci przedstawią rozwiązania dotyczące przygotowania i dozowania komponentów w branży napojowej i spożywczej. Podczas konferencji poruszone zostaną także tematy pomiarów jakościowych oraz wsparcia dla służb utrzymania ruchu, dzięki rozwiązaniom chmurowym. Ważnym tematem będzie też monitoring efektywności energetycznej oraz zużycia mediów energetycznych.

Mobilna wystawa ShowTruck

W drugim dniu wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję odwiedzić Showtruck, czyli mobilną wystawę przedstawiającą rozwiązania technologiczne Endress+Hauser, w tym nowoczesne instalacje z urządzeniami monitorującymi i pomiarowymi.


Endress+Hauser