Konferencja Użytkowników Systemów B&R

    W dniach 29.-30.09.2010 , w Pałacu Wojanów niedaleko Jeleniej Góry odbyła się V Konferencja Użytkowników Systemów B&R.

    Z uwagi na obchodzoną w tym roku 10 rocznicę powstania polskiego oddziału B&R, konferencję rozpoczęto przypomnieniem historii firmy B&R na świecie i w kraju, którą przedstawił Wolfgang Perschl: prezes firmy B&R Automatyka Przemysłowa sp. z o.o. i jednocześnie Manager Sprzedaży na Rynki Europy Środkowej i Wschodniej.

    Celem konferencji było przedstawienie nowości produktowych oraz zaktualizowanie wiedzy o przydatnych narzędziach aplikacyjnych. Omówiono  nowości w obszarze wizualizacji, sterowania i techniki napędowej (np. przekładnie planetarne i kompaktowe silniki serwo). Inżynierowie aplikacji przedstawili nowe rozwiązania dostępne w oprogramowaniu B&R Automation Studio, zwracając szczególną uwagę m.in. na zagadnienie zdalnej diagnostyki aplikacji oraz  dostępne narzędzia do symulacji.

    Podczas konferencji zaprezentowano również kilka ciekawych aplikacji stworzonych w oparciu o sprzęt B&R. Były to przykłady z przemysłu spawalniczego, automatyzacji myjni bezdotykowych, przemysłu wydobywczego i oczyszczalni ścieków.

    Tegoroczne jesienne spotkanie B&R upływało w rytmie historii. W pałacowych wnętrzach uczestnicy mogli spróbować także nauki fechtunku, strzelać z łuku i broni prochowej oraz spróbować swoich sił  w wielu różnych pojedynkach rycerskich.