Kto chce wybudować blok gazowy w EC Gorzów?

  Polimex-Mostostal, PBG, Rafako, SNC-Lavalin Polska, Mostostal Warszawa oraz Energoinstal, Elektrobudowa i Mostostal Zabrze znajdują się wśród wykonawców zainteresowanych budową bloku gazowo-parowego w Elektrociepłowni Gorzów (PGE) – wynika z ustaleń wnp.pl.

  Przetarg ogłoszono pod koniec grudnia ubiegłego roku, a termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postepowaniu mijał 2 marca.

  Kamil Kubik z PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna poinformował wnp.pl, że spółka zamierza podać listę podmiotów zainteresowanych inwestycją dopiero po utworzeniu tzw. krótkiej listy.

  Natomiast z informacji zebranych przez wnp.pl wynika, że wśród złożonych wniosków znajdują się zgłoszenia:

  1. Konsorcjum Polimex-Mostostal, Ansaldo Energia (Włochy)

  2. PBG

  3. Rafako

  4. SNC-Lavalin Polska

  5. Mostostal Warszawa

  6. Konsorcjum Energoinstal, Elektrobudowa, Mostostal Zabrze

  Wniosków nie złożyły natomiast Budimex, Alstom oraz chińskie Shanghai Electric Group oraz China National Electric Engineering Corporation.

  Moc elektryczna bloku Elektrociepłowni Gorzów ma wynosić od 100 do 140 MW. Po uruchomieniu jego sprawność netto w pracy kondensacyjnej ma być nie mniejsza niż 52 proc.

  Zadania obejmuje zaprojektowanie, dostawę, montaż, rozruch, przekazanie do eksploatacji oraz świadczenie serwisu gwarancyjnego kogeneracyjnego bloku gazowo-parowego wraz z instalacjami i obiektami pomocniczymi.

  Czas trwania zamówienia będzie wynosił 180 miesięcy od dnia podpisania umowy.

  www.wnp.pl