Lumen Technik dystrybutorem fotowolataiki Yingli

    Spółka Lumen Technik podpisała umowę na dystrybucję modułów fotowoltaicznych chińskiej firmy Yingli Green Energy, stając się tym samym autoryzowanym dystrybutorem modułów Yingli Green Energy na Polskę.

    Lumen Technik to firma z grupy Amber Energia specjalizująca się w energetyce słonecznej, zajmująca się hurtową i detaliczną sprzedażą systemów fotowoltaicznych. Yingli Green Energy to duży producent modułów fotowoltaicznych. Firma, osiąga obroty rzędu 2 mld USD rocznie, posiada ponad 20 oddziałów na 5 kontynentach. Sprzedała już ponad 4 000 MW paneli słonecznych.

    – Według obliczeń spółki 3 kW instalacja będzie w stanie wyprodukować rocznie około 3 MWh energii, czyli tyle ile wynosi średnie zużycie energii przez dom jednorodzinny. Jednak dzięki gwarantowanej stawce 1,3 tys. za 1 MWh, do kieszeni właściciela instalacji trafi 3,9 tys. rocznie, czyli ponad dwukrotnie więcej, niż zapłaciłby on za prąd kupiony z sieci – mówi Paweł Dobrowolski, Prezes Lumen Technik.

    Współpraca Lumen Technik oraz Yingli Green Energy ma na celu zdobycie dominującej pozycji na tworzącym się rynku instalacji fotowoltaicznych w Polsce, zarówno w segmencie dużych farm fotowoltaicznych jak i mniejszych instalacji nadachowych. Celem tego partnerstwa w pierwszej kolejności są obiekty komercyjne takie jak biurowce, zakłady produkcyjne, hale, magazyny czy centra handlowe, a także domki jednorodzinne, wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie.