Mata olejowa MEWA Multitex

Mata olejowa MEWA Multitex szczególnie sprawdza się jako podkładka podczas napraw i prac konserwacyjnych. Fot. MEWA

Skutecznie chroni przed działaniem niebezpiecznych cieczy

Codzienne utrzymanie warsztatu lub zakładu w czystości to prawdziwe wyzwanie. Szczególnie uciążliwe jest usuwanie skapujących z różnych maszyn i ich części wszelkiego rodzaju cieczy, takich jak oleje, emulsje, ługi itp., które zanieczyszczają posadzkę. Tekstylna mata olejowa MULTITEX ma bardzo wszechstronne zastosowanie, także tam, gdzie jest tak mało miejsca, że nie da się wstawić normalnej wanny olejowej. Mata olejowa waży 600 g, ma wymiary 60 x 90 cm i jest w stanie wchłonąć 2,5 do 3,0 litrów cieczy. Zbierane przy pomocy maty oleje silnikowe i przekładniowe, rozpuszczalniki, smary i ługi gromadzone są w specjalnym rdzeniu maty. Tym samym jej powierzchnia zawsze pozostaje w dużym stopniu sucha. Układając kilka lub kilkanaście mat olejowych jedna obok drugiej, można skutecznie zabezpieczyć także większe powierzchnie.

Maty przechowywane i transportowane są w specjalnym bezpiecznym pojemniku SaCon. Fot. MEWA

Mata olejowa MULTITEX nadaje się do wielu zastosowań:

  przy wymianie oleju, płynu hamulcowego czy chłodziwa,

  do zbierania wyciekających emulsji i rozpuszczalników,

  jako podkładka ochronna przy demontażu przekładni i silników,

  miejsce do odkładania naoliwionych części maszyn.

Zasada Textilsharing firmy MEWA polega na tym, że oferowane są do wynajęcia maty wielokrotnego użytku. Oznacza to, iż zabrudzone maty odbierane są od klienta w ustalonych odstępach czasowych, z zachowaniem przepisów w zakresie ochrony środowiska i usuwania odpadów, następnie są one prane ekologicznie i zgodnie z ustalonym terminem ponownie są dostarczane do klienta. Do bezpiecznego i uporządkowanego przechowywania mat w zakładzie lub w warsztacie MEWA udostępnia specjalnie do tego celu opracowany bezpieczny, szczelny i  mobilny pojemnik SaCon. Tym samym świeże i czyste maty są zawsze pod ręką.      

MEWA przejmuje całą odpowiedzialność za odpady. Jest to rozwiązanie korzystne finansowo dla zakładów i firm, pozwalające uniknąć wytwarzania niebezpiecznych odpadów, a także problemów związanych z ich usuwaniem. Mata MEWA MULTITEX nie jest odpadem w rozumieniu ustawy o odpadach.

Na dużych powierzchniach można ułożyć kilkanaście mat olejowych jednak obok drugiej. Fot. MEWA