Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej RE-energy już wkrótce

Konstrukcja to ważny element każdej instalacji fotowoltaicznej i dlatego tak ważne jest, aby przed podjęciem decyzji o wyborze producenta, przekonać się o ofercie jaka jest obecna na rynku. Taką okazją będą Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej RE-energy, które już w dniach 10-11.09.2019 zaprezentują Państwu miedzy innymi szeroką ofertę producentów konstrukcji fotowoltaicznych.

Firma Renusol GmbH ma ponad 20 lat doświadczenia w dziedzinie systemów montażowych dla instalacji fotowoltaicznych, projektuje i rozwija uniwersalne i łatwe w instalacji systemy, które cechuje wysoka jakość materiałów, ich produkty posiadają certyfikaty TÜV.

Od 1982 roku na rynku jest obecna firma IBC SOLAR, lider w sprzedaży systemów fotowoltaicznych począwszy od małych instalacji po duże farmy fotowoltaiczne, łącznie około 4,2 GW zainstalowanej mocy. IBC SOLAR oferuje rozwiązania dla każdej powierzchni i systemu fotowoltaicznego, dla dachów spadzistych system IBC TopFix 200 a dla płaskich Ibc AeroFix. iBC ofery=uje również program PV Manager, który umożliwia kompleksowe planowanie projektów fotowoltaicznych. Krótki czas montażu, doskonały stosunek jakości do ceny i 10-letnia gwarancja to według producenta najważniejsze cechy jego produktów. „ Bierzemy udział w targach RE-energy przede wszystkim z dwóch powodów, po pierwsze chcemy pozyskać nowych klientów i poszerzyć współpracę z dotychczasowymi klientami. Polski rynek ma bardzo duży potencjał „ mówi Albert Engelbrecht, Senior Vice President Solutions International.

EnergyNAT Sp. z o. o. jest dystrybutorem wszystkich niebędnych części instalacji fotowoltaicznych począwszy od szerokiej gamy modułów fotowoltaicznych (SunPower, Saronic), systemów montażu paneli na wszelkiego rodzajach powierzchni (Van der Valk) jak również falowników (SOFARSOLAR, KACO), okablowania i systemów monitoringu.  “Na współpracę z firmą Van der Valk zdecydowalismy sie z wielu powodow, ale najwazniejsze to przede wszystkim wysoka jakość produktów oraz doswiadczenie, poniewaz firma istnieje od 1968 roku” mówi Tomasz Grnyo, prezes EnergyNAT.

Van der Valk Solar Systems jest wyspecjalizowaną firmą, która w pełni koncentruje się na opracowywaniu i produkcji systemów montażu instalacji fotowoltaicznych na dachach spadzistych, płaskich, gruntach i powierzchniach specjalnych takich jak szklarnie czy woda. Van der Valk Solar Systems wprowadza na rynek produkty, które nie wymagają konserwacji oraz wyróżniają się trwałością, niezawodnością, funkcjonalnością i łatwością montażu. Wszystkie systemy dostępne sa w konfiguracji pionowej i poziomej wraz z bezpłatnym oprogramowaniem do projektowania i wszelkich wyliczeń programowych.

B&K Solare Zukunft GmbH jest producentem systemów montażowych(konstrukcji) do paneli fotowoltaicznych. Ich znakiem rozpoznawczym jest system mocowań IROC®, dzięki któremu oferują optymalne rozwiązanie dla każdego rodzaju dachu. „Podczas tegorocznych targów RE-energy skupimy się na zaprezentowaniu Systemu aerodynamicznego IROC® 10 i 15 stopni przeznaczonego dla dachów płaskich i systemu IROC® TR3 przeznaczonego dla dachów trapezowych, zaprezentujemy również rozwiązania dla pozostałych dachów” mówi Łukasz Ćwikła, Specjalista ds. Sprzedaży B&K Solare Zukunft na rynek polski.

Kolejny wystawca oferujący konstrukcje to ENERGY5. ENERGY5 to jeden z czołowych polskich producentów i dostawców kompleksowych rozwiązań z zakresu systemów mocowań  modułów fotowoltaicznych. Ofertę firmy uzupełnia projektowanie instalacji oraz szeroka gama usług konsultingowo-technicznych niezbędnych do właściwego przeprowadzenia procesu inwestycyjnego w zakresie doboru i dostawy systemów mocowań.

Firma dostarcza swoim klientom produkty najwyższej jakości, wykorzystując efekt doświadczenia oraz kompetencji pracowników, a także współpracy z wiodącymi ośrodkami naukowymi i badawczymi. Owocem tych działań jest pierwszy w Polsce dokument wydany przez Instytut Techniki Budowlanej -Krajowa Ocena Techniczna dla produktów ENERGY5. Innowacyjność, stosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych i materiałowych, a także szeroki zakres zindywidualizowanej obsługi sprawił, że produkty firmy są dopasowywane do zmieniających się potrzeb i oczekiwań rynku. Ich oferta produktowa obejmuje: konstrukcje naziemne, systemy mocowań na dachy skośne, systemy mocowań na dachy płaskie, konstrukcje naziemne z przeznaczeniem na miejsca parkingowe, systemy elewacyjne.

Premium Mounting Technologies GmbH & Co. KG to stosunkowo młoda, ale innowacyjna i prężnie rozwijająca się firma. Jej 15-letnie doświadczenie na rynku sprawia, ze stara się ona odpowiadać potrzebom swoich klientów. Firma oferuje innowacyjne systemy montażu do dachów płaskich i spadzistych o wysokiej wydajności w zakresie bezpieczeństwa i jakości. Ich najnowszy system montażu na płaskim dachu EVO 2.0 opiera się na możliwie najkrótszych czasach montażu, najwyższych współczynnikach bezpieczeństwa i bezkonkurencyjnej jakości w połączeniu ze standardowym 10-letnim ubezpieczeniem PMT – tak producent opisuje swój produkt. Premium Mounting Technologies GmbH & Co. KG  to jedna z pierwszych firm, które otrzymały, które otrzymały Ogólne Aprobaty Budowlane od Niemieckiego Instytutu Techniki Budowlanej dla wszystkich aerodynamicznych systemów montażu na płaskich dachach „EVOlution” i „EVO 2.0” a to dodatkowo podkreśla standardy jakości ich produktów. Niepenetrujący system montażu Flat Direct do dachów spadzistych zachwyca szerokim zakresem zastosowań i oferuje możliwości zastosowania w dotychczas nieużywanym segmencie dachu. Niezależnie od rodzaju dachu Flat Direct jest zawsze optymalnym rozwiązaniem bez penetracji do nachylenia dachu do 30 °. Za niewielką dopłatą firma oferuje 20-letnią ochroną ubezpieczeniową PMT PROOF i gwarancje na ich system. Firma dużą wagę przywiązuje do obsługi klienta i każdego traktuje indywidualnie, starając się wyjść naprzeciw jego oczekiwaniom.

Fotowoltaika to będzie temat wiodący tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów RE-energy. Oprócz oferty firm konstrukcyjnych, będzie można zapoznać się z ofertą producentów i dystrybutorów modułów fotowoltaicznych, falowników, liczników a także wielu innych narzędzi niezbędnych do instalacji fotowoltaicznej.

W ramach IX Międzynarodowej Konferencji Fotowoltaika w Polsce, która organizowana jest we współpracy z Polskim Towarzystwem Fotowoltaiki będzie można zaczerpnąć wiedzy od autorytetów z branży. Dr Stanisław Pietruszko, prekursor fotowoltaiki w Polsce, co roku przyciąga wielu uczestników z branży. Forum PV – jak nie instalować, jakich błędów unikać stworzy możliwość do dyskusji i wymiany doświadczeń.

Ważnym elementem tegorocznej edycji RE-energy będzie IV Kongres Magazynowania Energii w Polsce, którego współorganizatorem jest ADM Poland a jego przewodnicząca Barbara Adamska już tradycyjne zadbała o wyjątkowo atrakcyjny program.

W ramach targów będzie również oferowana usługa spotkań kooperacyjnych, dzięki której będzie można znaleźć potencjalnych partnerów biznesowych.

Więcej informacji o targach RE-energy i wydarzeniach im towarzyszących na stronie: www.reenergyexpo.pl.