Mierniki BENNING – napięcie i prąd pod kontrolą

W warsztacie każdego elektryka lub elektromontera nie może zabraknąć profesjonalnego miernika prądu. Firma Benning, renomowany producent sprzętu diagnostycznego, poszerzyła ofertę o nowe rozwiązania, które pozwalają na pomiar nawet dużych wartości prądu. Innowacyjne urządzenia CFlex 1 oraz CFlex 2, dostępne na polskim rynku dzięki firmie LŁ (dawniej: Lange Łukaszuk) umożliwiają wykonywanie pomiarów prądu AC do 3000 A zarówno w pojedynczych przewodach, jak i w wiązkach.

Firma Benning poszerzyła swoją ofertę o nowoczesne rozwiązania przeznaczone do pomiaru prądu. Pierwszym jest miernik CFlex 1. Urządzenie składa się z  elastycznych cęgów, które umożliwiają objęcie wiązki przewodów o średnicy aż 46 cm. Dzięki temu elektrycy i elektromonterzy mają niemal nieograniczone możliwości pracy. Co więcej, cęgi są niewielkie i można włożyć je w każdą szczelinę między przewodami. Zaletą tego rozwiązania firmy Benning jest możliwość podłączenia do każdego rodzaju multimetru, który wskaże wynik pomiaru.  Jest to rozwiązanie praktycznie niespotykane na rynku, ale firma Benning tak przygotowała swoje adaptery, aby były kompatybilne nie tylko z jej urządzeniami pomiarowymi. Drugi miernik CFlex 2 jest bardziej rozbudowanym modelem – posiada wyświetlacz oraz umożliwia pomiar metodą TRUE RMS, gwarantując wysoką dokładność nawet zniekształconego sygnału. Powyższe rozwiązania firmy Benning rozszerzają rodzinę cęgowych mierników prądowych o elastyczne urządzenia do pomiaru dużych prądów.

Uzupełnieniem oferty mierników Benning są modele Dutest Pro oraz Tritest Pro. Te innowacyjne urządzenia cechuje nowy design oraz dodatkowe funkcje. Miernik Dutest Pro Benning wskazuje poziom mierzonej rezystancji na diodach i sygnalizuje wynik sygnałem dźwiękowym i/lub świetlnym. Urządzenie to pozwala na ustawienie natężenia dźwięku tak, aby dostosować głośność do naszych potrzeb i środowiska pracy. Jeśli wykonamy pomiar ciągłości, ale podłączymy miernik do przewodów pod napięciem, usłyszymy sygnał dźwiękowy i rozbłysną dwie czerwone diody (przy wykryciu napięcia przemiennego). W przypadku, gdy na zaciskach miernik wykryje napięcie stałe, zaświeci się jedna dioda.

Miernik Tritest Pro firmy Benning, oprócz wzornictwa, posiada te same zalety, co jego poprzednik. Służy do sprawdzania faz oraz ich kolejności w sygnale trójfazowym. Oba testery posiadają wysoce wydajne LEDowe źródło światła, pozwalające doświetlić miejsce pomiaru. Wyposażone są także w uchwyt magnetyczny, umożliwiający przymocowanie do metalowych konstrukcji oraz uchwyt umożliwiający zaczepienie o pasek.

Osoby wykonujące pomiary spotykają się bardzo często z sytuacją, w której wiązki kabli ułożone są bardzo ściśle i nie są w stanie włożyć i zamknąć prądowych cęgów pomiarowych. W przypadku CFlex 1 oraz CFlex 2 firmy Benning jest inaczej – elastyczne cęgi pozwalają wykonać pomiar prądu w pojedynczym przewodzie, jak również wiązce kabli.  Wysoka jakość wykonania oraz sprawdzone rozwiązania Benning pozwalają na precyzyjne i bezpieczne pomiary.

Przykładowa wycena (ceny katalogowe):

Miernik CFlex 1 firmy Benning – 724,00 zł netto

Miernik CFlex 2 firmy Benning – 999,00 zł netto