Mobil Pegasus™ 1100 – nowa generacja olejów do silników gazowych

Oleje nadążające za zmianami w budowie silników gazowych

  • Nowe produkty z rodziny Mobil Pegasus zapewniają ochronę najnowszych, czterosuwowych i niskoemisyjnych silników gazowych o dużej mocy.
  • Seria odpowiada wymaganiom stawianym przez wiodących producentów sprzętu OEM.
  • Nowe oleje pozwalają 1,5-krotne wydłużyć okres między wymianami w porównaniu z konkurencyjnymi olejami mineralnymi

ExxonMobil zaprezentował nową generację olejów do silników gazowych, uwzględniającą zmiany konstrukcyjne w nowoczesnych silnikach zasilanych gazem ziemnym. Seria Mobil Pegasus 1100 odpowiada wymaganiom stawianym przez producentów sprzętu OEM. Ma sprostać trudnym warunkom pracy silników i znacznie wydłużyć okres pomiędzy wymianami oleju. Europejska premiera nowej serii olejów ExxonMobil odbyła się podczas targów Power-Gen Europe 2017 w Kolonii.

Nowości w serii olejów do silników gazowych to  Mobil Pegasus 1105 oraz Mobil Pegasus 1107. Mobil Pegasus 1107 jest przeznaczony do smarowania wysoko obciążonych silników gazowych, natomiast Mobil Pegasus 1105 spełnia wymagania każdego silnika (o każdym typie tłoków). Oba oleje wyróżnia dobrze zbalansowana formulacja, pomagająca wydłużyć 1,5-krotnie okresy pomiędzy wymianami w porównaniu z konwencjonalnymi olejami mineralnymi*.

Podczas szczegółowych testów branżowych i stanowiskowych nowe oleje wykazały się doskonałą odpornością na utlenianie i stabilnością termiczną, pozwalającą wydłużyć czas pracy oleju bez wymiany. Doskonałe właściwości przeciwzużyciowe chronią elementy wysoko obciążonych silników gazowych. Nowe oleje przeciwdziałają również tworzeniu się lakieru i gromadzeniu osadów, co z kolei pomaga utrzymać czystość silnika.

„Jesteśmy świadkami przekraczania dotychczasowych granic przez konstruktorów silników gazowych. Siłą napędową zmian jest chęć zwiększenia mocy silników i redukcji kosztów. To wszystko podnosi również wymagania w zakresie smarowania” – mówi Inken Reuser, Industrial Marketing Advisor z ExxonMobil. „Seria olejów Mobil Pegasus 1100 jest opracowana tak, aby mogła odpowiedzieć na ostatnie zmiany jakie zaszły w budowie silników gazowych. To oleje nowej generacji, produkowane w oparciu o aktualne wymagania wiodących producentów sprzętu OEM. Potrafią 1,5-krotnie wydłużyć okres między wymianami, ale również zapewniają skuteczną ochronę i czystość silnika”.

Więcej informacji o zaawansowanych środkach smarnych i usługach ExxonMobil dla przemysłu znajdziesz na stronie.

*Mobil Pegasus 1105 i Mobil Pegasus 1107 to oleje typu long life do silników gazowych, które umożliwiły 1,5-krotne wydłużenie okresów pomiędzy wymianami w porównaniu z konwencjonalnymi olejami mineralnymi używanymi w wysokowydajnych silnikach zasilanych gazem ziemnym.

Źródło: ExxonMobil