Modułowa koncepcja cyfrowego zarządzania łańcuchem dostaw

Modułowe narzędzie oprogramowania SMART Control firmy Remmert stanowi wsparcie dla użytkownika podczas sprawnej pracy łańcucha procesowego pomiędzy produkcją a logistyką. Projekt, który zdobył nagrodę IF Award, opiera się na intuicyjnej obsłudze dotykowej.

W opinii niemieckiego stowarzyszenia branżowego Bundesvereinigung Logistik, cyfryzacja procesów handlowych i transparentne procesy w łańcuchu dostaw należą obecnie do najważniejszych trendów w przedsiębiorstwach. Duże wyzwanie polega na tym, aby zintegrować nowe oprogramowanie z istniejącą strukturą systemów. Remmert, ekspert ds. inteligentnych rozwiązań w automatyzacji i intralogistyce, poza sprawnie działającymi systemami magazynowania blach i elementów długich, opracował również narzędzia oprogramowania. Stanowią one wsparcie dla użytkowników, podczas sprawnej pracy łańcucha procesowego pomiędzy produkcją a logistyką. Elementy te odpowiednio uzupełniają modułowe portfolio Remmert, które od zawsze wspiera przepływ materiałów w całej produkcji. Główną zaletą rozwiązania jest fakt, że oprogramowanie i sprzęt firmy Remmert można szybko i bezproblemowo zintegrować z maszynami do obróbki, jak też z systemami HOST użytkowników.

SMART Control to rozwiązanie opracowane przez Remmert dla inteligentnego sterowania i obsługi jego modułów FLEX, przeznaczonych do automatyzacji procesu. Poza nowoczesną architekturą oprogramowania, system zyskuje, dzięki wbudowanej funkcji zarządzania użytkownikami i uprawnieniami, rozbudowanym funkcjom serwisu, a także udostępnianiu informacji o statusie, tak by zarządzać danymi materiałów i magazynu.

Koncentrujemy się na wartości dodanej dla użytkownika

SMART Control wspiera użytkownika, zapewniając strukturalną obsługę podłączonych modułów. Prosta i intuicyjna koncepcja obsługi sprawia, że system wymaga krótkiego czasu przeszkolenia pracowników. Ponadto zapewnia identyfikowalność aktualnych zleceń oraz nieskomplikowane zarządzanie stanami magazynowymi i ich korektami. Jego modułowa koncepcja i niezależność od innych producentów pozwalają w prosty sposób rozwijać istniejące systemy, wykorzystując najwyższy poziom wiedzy technicznej.

Oprogramowanie logistyczne firmy Remmert zostało opracowane we współpracy z projektantami przemysłowymi oraz opiera się na intuicyjnej obsłudze dotykowej. Jego modułowy system ułatwia przyłączenie do systemów HOST oraz integrację maszyn do obróbki, niezależnie od producenta. Szybka i intuicyjna obsługa obejmuje procesy – od zarządzania magazynem podstawowym do systemu kierowania produkcją. Ponadto daleko idąca konfiguracja zapewnia wysoki stopień indywidualizacji.

Całościowa strategia cyfryzacji na bazie procesów połączonych w sieci

Pakiet oprogramowania PRO WMS Professional zawiera wszelkie funkcje do zarządzania stanami magazynowymi oraz przyjmowania i wydawania z magazynu. Zapewnia maszynom zaopatrzenie w materiał i zajmuje się przyjęciem obrobionych części do magazynu. W drugim stopniu rozbudowy, system oprogramowania steruje i optymalizuje wszelkie powiązane magazyny oraz podłącza zewnętrzne jednostki produkcji, które można obsługiwać ręcznie albo w sposób w pełni lub w połowie zautomatyzowany. Dzięki temu, różne maszyny do obróbki mogą być bezpośrednio połączone z magazynem, aby za pośrednictwem interfejsów danych wywoływać stamtąd materiał lub przyjmować części po obróbce. PRO WMS Enterprise przesyła do systemu HOST komunikaty zwrotne o wszystkich ruchach magazynowych.

„Nasze portfolio obejmuje magazyny blach, elementów długich czy modułowe oprogramowanie logistyczne, które zapewnia wysoce zautomatyzowane procesy wzdłuż całego łańcucha dostaw – od zawsze bowiem koncentrowaliśmy uwagę na korzyściach naszych produktów dla użytkownika”, objaśnia Ralf Kruse, kierownik techniki przetwarzania danych w Remmert. „Cyfryzacja zapewnia firmie perspektywę tworzenia wyższej wartości na bazie kompleksowej strategii automatyzacji. Dlatego poprzez dopasowane rozwiązania, zarówno sprzętu, jak i oprogramowania, opieramy się o nią w perspektywie długofalowej, przybliżając o krok bezpieczną przyszłość.”


Źródło: Remmert