Monitoring GPS w firmie

Monitoring GPS w jest coraz częściej stosowany w różnych branżach. Dzięki niemu w przedsiębiorstwie można zaprowadzić większy porządek i logistyczny ład, do czego do tej pory służyły i służą różne procedury i systemy kontroli. Szczególnie w firmach transportowych ta forma zarządzania flotą rozwija się coraz prężniej i generuje wiele korzyści, nie tylko materialnych.

Co można zyskać wprowadzając monitoring GPS?

Obniżenie kosztów

Nie zawsze każdy pracownik jest do końca uczciwy, co przyczynia się do używania samochodu firmowego do załatwiania swoich spraw osobistych. Z monitoringiem GPS ten problem znika zupełnie. Dostajesz do ręki innowacyjną platformę nawigacyjną i od tej pory przejmujesz kontrolę nad firmą. Wiesz, ile kilometrów przejechał kierowca oraz ile zostało spalone benzyny. Co więcej, masz także możliwość sprawdzenia obrotów silnika. To wszystko wpłynie pozytywnie na sprawnie działający łańcuch dostaw oraz uchronisz się przed karami nakładanymi przez ITD. Nie będzie też mowy o pustych przewozach i marnotrawieniu czasu, a co za tym idzie, zyski będą się mnożyć, a nie spadać. Spalanie mniej paliwa o jakieś 15%, to w skali roku potężna oszczędność. Więcej o zaletach systemu monitoringu GPS w firmach, nie tylko transportowych, możesz poczytać m.in. tutaj www.gpsguardian.pl lub na innej dobrej stronie je oferującej.

Lepszy poziom komunikacji z kierowcą

Przede wszystkim zostaje usprawniona komunikacja pomiędzy różnymi działami i jednostkami w firmie. Nie ma przestojów, procesy są płynne i obniżają się koszty. Dzięki monitoringowi kierowca bardziej szanuje samochód, bo Ty masz wpływ na sprawdzanie na bieżąco eksploatacji auta. Poprawia się też komunikacja między wami, dzięki stałemu dostępowi do danych z komputera pokładowego oraz wiedzy na temat aktualnej lokalizacji. Niektóre firmy produkujące urządzenia GPS dla firm dają możliwość zintegrowania komunikacji nawigacyjnej z monitoringiem. Zalety tego połączenia są ogromne, ponieważ nawigacje prowadzą do konkretnego celu podróży uwzględniając specyfikację pojazdu i ładunku.

Wzmocnienie bezpieczeństwa i wygoda

Nadajnik GPS jest niewielkim urządzeniem, ale potężnym, jeśli chodzi o jego funkcjonalność. Cena jest różna, zależnie od samochodu, w jakim zostanie zamontowany. Jeśli kierowca wie, ze jest monitorowany, na pewno nie będzie szarżował na drodze. GPS zabezpieczy firmę i kierowcę przed kolizjami i mandatami, które są często owocem brawurowej jazdy.

Kolejną zaletą stosowania monitoringu w transporcie jest możliwość przełączania trybu podróży z prywatnej na służbową za pomocą jednego guzika. Praktyczne i proste rozwiązanie pozwala cieszyć się jazdą bez sporządzania raportów i ciągłego martwienia się o stan paliwa itd.