Nowa fabryka Cadbury w Bielanach Wrocławskich

    Dobiegł końca kolejny etap inwestycji Cadbury w Polsce. W Bielanach Wrocławskich firma Cadbury będąca jednym z największych inwestorów w Polsce zakończyła swoją kolejną inwestycję na terenie Dolnego Śląska.

    Rozbudowana fabryka czekolady w Bielanach Wrocławskich podwoiła swoją powierzchnię i 10 września została oddana do użytku. Firma Cadbury w ostatnich latach zrealizowała w Polsce inwestycje o wartości 200 mln euro. Jej najnowszym projektem była rozbudowa fabryki w Bielanach Wrocławskich, modernizacja warszawskiej fabryki Wedla oraz budowa nowej fabryki czekolady w Skarbimierzu. Przedsięwzięcia te są częścią jej całościowej strategii czyniącej Polskę jednym z kluczowych ogniw łańcucha dostaw w Europie oraz centrum dostawczym na kraje europejskie. Rozbudowa rozpoczęła się w lutym 2008 roku, a zakończyła 20 lipca 2009 roku. Prace trwały 18 miesięcy.

    Powierzchnia fabryki powiększyła się z 13 000 m2 do 30 000 m2. W nowych halach produkowane są zarówno wyroby Cadbury na rynki Europy, jak i wyroby Wedla. W wyniku rozbudowy fabryki możliwości produkcyjne zakładu zwiększą się o blisko połowę. Zatrudnienie wynosi 650 osób.