Nowa fabryka w Zawierciu

  Aluron otrzymał zezwolenie na prowadzenie działalności w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Inwestycja będzie ulokowana na nowo wprowadzonych do Strefy terenach w Zawierciu.

  Firma zbuduje w Zawierciu zakład do produkcji metalowych elementów stolarki budowlanej, konstrukcji metalowych oraz obróbki metali. Pracę w nim znajdzie 60 osób.

  Firma specjalizuje się w produkcji okien aluminiowo-drewnianych, okapników do okien i drzwi drewnianych, ramek drzwiowych, parapetów okiennych oraz systemów progowych.

  Powołana 12 lat temu KSSE jest największą z 14 specjalnych stref ekonomicznych. Inwestorzy zadeklarowali tu inwestycje o wartości ponad 13 mld zł i stworzenie łącznie blisko 37 tys. nowych miejsc pracy. Do strefy zostały w tym roku włączone również tereny w Zawierciu. Aluron to pierwszy inwestor na tym obszarze.

  Liczba nowych projektów w KSSE rozpoczętych w tym roku przekroczyła 20. Inwestorzy zadeklarowali poniesienie nakładów inwestycyjnych o wartości 1,5 mld zł i zapowiedzieli zatrudnienie ponad 2,5 tys. osób.

  Autor: PAIiIZ