Nowa inwestycja Maxstalu

    We wrześniu firma Maxstal otwiera nowoczesną linię technologiczną do cięcia wzdłużnego (grubość 0,5mm-6mm, szerokość taśmy 1550mm, ciężar kręgu 32 tony) i poprzecznego (grubość 2-10mm, szerokość taśmy 2200mm, ciężar kręgu 32 tony) blach.

    – To najnowocześniejsze centrum serwisowe w kraju, oferujące różnorodne usługi – mówi Sławomir Boligłowa, prezes zarządu spółki Maxstal. – Na realizację inwestycji, której wartość przekroczyła 32 mln złotych wykorzystano środki własne i kredyty.

    W spółce wybudowano także nową halę produkcyjno-magazynową o powierzchni 3,5 tys. m.kw. z suwnicami, z zabudową bocznicy kolejowej. Ponadto otwarto dwa biura handlowe w Katowicach oraz Gdańsku.

    Maxstal jest firmą produkcyjno-handlową. Oferuje wyroby stalowe z importu takie jak blachy gorąco i zimno walcowane, taśmy gorącowalcowane, kręgi gorąco i zimno walcowane. Ponadto blachy grube 6-50 mm, profile zamknięte, kątowniki i ceowniki. Maxstal importuje wyroby z hut czeskich, słowackich, rosyjskich oraz ukraińskich. Oferuje również cięcie blach gorącowalcowanych o grubości od 2 do 6 mm na dowolny wymiar.