System WMS OPTIpromag w najnowocześniejszej mroźni w Polsce

Na terenie województwa łódzkiego w Działoszynie powstaje jedna z największych a na pewno najnowocześniejszych mroźni w Polsce. Inwestorem jest Grzegorz Mordalski założyciel i właściciel firmy „Anita”. Firmy która jako jedna z niewielu firm rodzinnych zdołała na rynku polskim zdobyć znaczący udział w rynku lodowym oraz pozycje wiodącego  producenta mącznych wyrobów kulinarnych: pyz, pierogów, klusek.

Jak mówi sam właściciel firmy: „po 15 latach produkcji posiadamy dwie mroźnie na terenie Działoszyn oraz trzy obiekty wynajmujemy na terenie kraju. W zewnętrznych magazynach trudno jest utrzymać nam nasze standardy jakościowe czy tez warunki pracy i stad też pomysł budowy własnego nowego obiektu. Dzięki podjętej decyzji, oprócz scalenia zakładu w jednej lokalizacji, powstanie około 40 nowych miejsc pracy. Teraz już trwa nabór oraz  szkolenia. Tym samym liczba zatrudnionych osób w zakładzie wzrośnie do 600.

Otwarcie magazynu przewidziane jest na koniec 2010 roku.  Łączna zdolność magazynowania to 16 000 palet rozmieszczonych w trzech komorach.

Do zarządzania całym obiektem wdrażany jest program WMS OPTIpromag którego uruchomieniem zajmuje się krakowska firma Optidata. Wybór dostawcy oprogramowania nastąpił po zapoznaniu się z wcześniejszymi udanymi wdrożeniami min. w Browarach Żywiec S.A. Jest to jeden z najważniejszych elementów całego projektu, gdyż dzięki programowi OPTIpromag magazyn będzie pracował w pełni wydajnie i oszczędnie.

Jak nam zdradzono po wdrożeniu modułu magazynowego OPTIpromag, w następnej kolejności uruchomiony zostanie moduł transportowy a następnie produkcja. Mamy nadzieje że będziemy mogli na bieżąco śledzić postęp prac, tym bardziej iż wiele rozwiązań zostało podpatrzonych we Włoszech i nie było jeszcze wcześniej stosowanych w naszym kraju.