Nowa odzież robocza projektowana dla przemysłu

MASCOT® LIGHT to nowa seria lekkiej odzieży roboczej firmy MASCOT. Seria charakteryzuje się zarówno niską wagą, jak i niską ceną. Została opracowana z myślą o pracy w dużych europejskich przedsiębiorstwach przemysłowych.

Seria składa się z dziewięciu dwukolorowych produktów. Są to między innymi spodnie i kurtka robocza oraz kurtka z typu soft shell w dwóch wersjach kolorystycznych (niebieski/ciemny granat i ciemny antracyt/czerń). Produkty są dostępne w wielu rozmiarach. Spodnie standardowo dostępne są w trzech długościach nogawek.

Lekka odzież robocza

Seria MASCOT® LIGHT zasługuje na swoją nazwę. To najlżejsza kompletna seria odzieży MASCOT o gramaturze zaledwie 245 g/m². W przypadku pracy w wyższych temperaturach, np. przy wydzielających dużo ciepła maszynach przemysłowych, lekka odzież robocza to konieczność. Z powodu ciepła każdy dodatkowy gram oznacza niepotrzebne podrażnienie, powodujące pocenie się i dyskomfort pracownika. W przeszłości przemysłowa odzież robocza była oparta na prostych projektach – zarówno w kwestii detali, jak i dopasowania, natomiast seria MASCOT® LIGHT koncentruje się na wygodzie i funkcjonalności. Wszystkie istotne detale, takie jak kieszenie, zostały drobiazgowo przetestowane zarówno w odniesieniu do ich rozmieszczenia, jak i wielkości. Dzięki tego doskonale nadają się do pracy w przemyśle. Ponadto wszystkie przyciski i zamki błyskawiczne są ukryte, aby nie rysować ani nie drapać obiektów w miejscu pracy. Wygodę osiągnięto za pomocą przetestowanego dopasowania odzieży i zapewnienia dużej swobody ruchów.

Wysoka jakość za niską cenę

Ceny należą do niższych. Nie oznacza to jednak pójścia na kompromis w kwestii jakości. Seria MASCOT® LIGHT charakteryzuje się tak samo wysoką jakością, jak pozostałe produkty z naszego asortymentu. Wszystkie produkty nowej serii wykonane są z wytrzymałej tkaniny o splocie skośnym. Ubrania są wyposażone w specjalne wzmocnienia przy kieszeniach i w innych wrażliwych miejscach. Dzięki temu są odporniejsze na zużycie i mają dłuższą żywotność. Ponadto wszystkie produkty są w najbardziej odsłoniętych miejscach szyte wzmacniającym potrójnym ściegiem.

Tested to work

Seria MASCOT® LIGHT została przetestowana przez pracowników szeregu dużych europejskich przedsiębiorstw przemysłowych, w których codzienna praca przebiega w temperaturach dochodzących do 40 stopni. Cała odzież robocza MASCOT® LIGHT jest TESTED TO WORK. Jest to slogan firmy MASCOT i gwarancja jakości produktów. Oznacza on, że odzież przed wprowadzeniem do produkcji została przetestowana przez potencjalnych użytkowników i że sama tkanina została przebadana we własnych laboratoriach firmy MASCOT. Testy i badania gwarantują, że produkty spełniają rygorystyczne wymagania w zakresie prania przemysłowego, kwesti przebarwiania innych produktów oraz odporności na zużycie. Dzięki temu użytkownik odnosi korzyść w formie wydłużonej żywotności produktów,  proces prania oraz proces zarządzania odzieżą roboczą są wydajniejsze. TESTED TO WORK  to gwarancja jakości odzieży MASCOT.

Odzież robocza z certyfikatem CSR

Odzieży MASCOT® LIGHT można używać z czystym sumieniem. Produkowana jest we własnych fabrykach firmy MASCOT w Wietnamie, mających certyfikat SA 8000. SA 8000 to najbardziej uznana międzynarodowa norma w zakresie CSR – społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw. Jeśli dostawca posiada ten certyfikat, klient może mieć pewność, że wyroby zostały wyprodukowane w dobrych i bezpiecznych warunkach.

Prosty, szybki i bezbłędny system zamawiania

Odzież robocza nie jest w firmie MASCOT jedynym towarem na półce. MASCOT udostępnia także efektywny i wolny od błędów system zamówień na dużą skalę. MASCOT® SmartStore to nieodpłatny internetowy system logistyczny umożliwiający składanie zamówień – optymalny dla dużych i średnich przedsiębiorstw. MASCOT® SmartStore umożliwia proste, sprawne i bezbłędne zamawianie produktów z serii MASCOT® LIGHT, a także innych wyrobów firmy MASCOT. Korzystając z niego przedsiębiorstwa oszczędzają czas, a co za tym idzie – pieniądze. System dostosowuje się do potrzeb indywidualnych przedsiębiorstw i ich pracowników w zakresie odzieży roboczej. Oferuje nawet ustalony katalog dla poszczególnych pracowników. Jest bardzo przyjazny w użyciu – obsłużyć go mogą wszyscy.