Nowe Europejskie Centrum Dystrybucyjne NSK zwiększy powierzchnię magazynową o 72%

  Firma NSK rozpoczęła budowę nowego Europejskiego Centrum Dystrybucyjnego (EDC) zaledwie 4 km od funkcjonującego obecnie magazynu w mieście Tilburg (Holandia). Nowe centrum dystrybucyjne o powierzchni 17 357 m² będzie oferować o 72% więcej powierzchni magazynowej i pomieści 51% więcej palet, a powierzchnia półek i miejsc do składowania zostanie podwojona. Nowa inwestycja NSK zapewni klientom firmy jeszcze większą niezawodność i szybkość dostaw.

  Fot. 1 Nowa lokalizacja EDC oferuje więcej przestrzeni magazynowej i wyższy poziom mechanizacji, co zapewni jeszcze większą wydajność logistyczną

  Obecne centrum dystrybucyjne funkcjonuje z powodzeniem od 14 lat w mieście Tilburg, ale stale wzrastający popyt na produkty spółki sprawił, że firma NSK podjęła decyzję o przeniesieniu magazynu do dzielnicy Vossenberg, gdzie nowa instalacja ułatwi rozszerzenie możliwości logistycznych. Prace ziemne zostały zakończone, a budowa magazynu oferującego 1900 m² powierzchni na półpiętrze już się rozpoczęła. Zakończenie prac jest przewidziane na lipiec 2017 r., natomiast dostawy do klientów powinny rozpocząć się pod koniec sierpnia.

  »Nowa lokalizacja będzie zautomatyzowana w wyższym stopniu, co w połączeniu z dodatkową przestrzenią i optymalizacją istniejących procesów sprawi, że nasze działania będą bardziej wydajne i poprawią obsługę klienta» wyjaśnia Michel van Nispen, Dyrektor ds. łańcucha dostaw NSK Europe.  «Nowe Europejskie Centrum Dystrybucyjne zostało zaprojektowane pod kątem zapewnienia krótszych czasów dostaw, jak również zwiększenia dostępności zapasów i produktów dla wszystkich klientów».

  Fot. 2 Nowe centrum dystrybucyjne firmy NSK w Tilburgu umożliwi klientom korzystanie z ulepszonych usług i kompetentnego wsparcia

  Nowy magazyn będzie zaopatrywał w łożyska przemysłowe i samochodowe klientów z obszaru europejskiego, włączając w to Rosję i Turcję, jak również Bliski Wschód.

  «Dzięki tej znaczącej inwestycji o wartości blisko 17,5 mln € odpowiadamy na wymagania rynku handlowego, który żąda wysokiej jakości produktów przy zachowaniu krótkiego czasu realizacji dostaw», mówi van Nispen. «Dalsze inwestycje w rozwiązania IT usprawniające zarządzanie magazynem i aktywnościami łańcucha dostaw nastąpią po zmianie lokalizacji centrum. Na nowym miejscu czasy przepustowości będą krótsze ze względu na większą elastyczność w zakresie utrzymywania zapasów, co będzie szczególnie pomocne w realizacji dostaw dla takich docelowych sektorów, jak rynek części zapasowych dla przemysłu i motoryzacji.  Wzmocnienie naszej oferty dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszej, wszechstronnej infrastruktury logistycznej sprawi, że wszyscy klienci NSK będą korzystać z poprawionych usług i kompetentnego wsparcia».

  NSK Europe posiada 18 lokalizacji w 11 krajach w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka), włączając w to 5 zakładów produkcyjnych i trzy technologiczne centra badawczo-rozwojowe. Firmowa sieć zakładów pozwala na dynamiczną reakcję na trendy i popyt generowany przez klientów przemysłowych oraz umożliwia szybkie podejmowanie decyzji.

  Źródło: NSK