Nowe inwestycje w Skierniewicach i Kleszczowie

  Thermica oraz Sponcel otrzymały zezwolenie na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Inwestycje oznaczają nowe miejsca pracy w Kleszczowie i Skierniewicach

  Thermica Sp. z o. o. w Podstrefie Skierniewice wybuduje zakład produkcyjny płyt styropianowych oraz chemii budowlanej. Obiekt zostanie wyposażony w nowoczesną linię do produkcji styropianu oraz do produkcji zapraw klejowych.

  Thermica poniesie nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 2,1 mln zł do końca 2015 roku oraz zatrudni przynajmniej 15 nowych pracowników (do końca marca 2015 r.).

  Z kolei Sponcel Sp. z o.o.  w Podstrefie Kleszczów uruchomi zakład produkujący gąbkę celulozową na potrzeby producentów artykułów gospodarstwa domowego.

  Sponcel zainwestuje przynajmniej 50 mln zł do końca 2017 roku i zatrudni co najmniej 35 nowych pracowników (do końca 2015 r.)

  – W tym roku to nasze 13 i 14 zezwolenie – mówi Tomasz Sadzyński, prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – Łącznie od początku roku inwestorzy zadeklarowali nakłady inwestycyjne za ponad 321 mln zł, a dzięki nim powstanie 830 nowych miejsc pracy, ale aż 4050 etatów zostanie utrzymanych.

  – Zezwolenie wydane spółce Sponcel jest pokłosiem ostatniej decyzji Rządu dotyczącej zmiany granic łódzkiej strefy. Dzięki temu uda się zrealizować aż 7 nowych inwestycji  – mówi Janusz Piechociński, Wicepremier, Minister Gospodarki. – Z kolei zezwolenie dla Thermici wpisuje się w najbardziej potrzebny obszar pomocy regionalnej jakim jest wspieranie małych i średnich firm – dodaje.